„Pan starosta zemřel v lednu a je to pro nás teď těžké. Chybí nám jako člověk i jako spolupracovník. Byl to technický typ a nyní máme na starosti hodně práce,“ poznamenala stávající starostka Solenic Věrmila Schmidtová.

Podle starostky jim práci neulehčují ani datové schránky. „Ušetříme sice za poštovní známky, ale na druhou stranu třeba stejně všechny materiály potřebujeme tisknout a úřad tento systém stejně zatěžuje,“ dodala starostka.

Po čtrnáctidenním odstavení v obci opět začala fungovat čistírna odpadních vod, která byla kvůli poruše v havarijním stavu. Vedení Solenic má v plánu také zbudovat další vrt pro vodojem. Projekt už je zpracovaný, zbývá sehnat potřebná povolení a požádat o dotaci. Stavělo se i v Dolní Líšnici, kde už obyvatelé mohou využívat opravenou silnici i most.

Mezi velice aktivní organizace patří soleničtí dobrovolní hasiči. Nedávno dokonce získali do své výbavy vůz Tatra 815. Kvůli tomuto daru se hasiči museli pustit do stavebních úprav hasičárny, aby se jim tam nový přírůstek vůbec vměstnal.