Po slavnostním zahájení, uvítání všech zúčastněných a všech hostů následovala minuta ticha za zemřelé členy SDH Obořiště a ohodnocení několika členů jednotky za příkladnou práci v požárním sportu a za dlouholetou činnost. Sbory, které se již několik let účastní soutěže v Obořišti, vědí, že jednou z disciplín je překážková štafeta o čtyřech úsecích, jejíž stavitelé se ji snaží postavit vždy tak, aby se všichni především pobavili. V letošním roce se skládala z proskočení bariérového okna, spojení hadic do rozdělovače, tradičního proskakování v pneumatikách a oblíbený poslední úkol se skládá z vylovení správné PET lahve s barevným označením z 200 litrového sudu naplněného vodou a po té vypití lahvového piva.

V kategorii mužů vyhráli borci za Sedlčan, druzí se umístil SDH Dolní Hbity a na třetím místě pak SDH Rosovice. V kategorii žen vyhrály holky z Čenkova, druhé byly závodnice ze Suchodola a na třetím místě se umístily domácí Kobry z Obořiště.

Po vyhlášení výsledků následovala ještě Noční soutěž, která vyvrcholila okolo třetí hodiny ráno. V kategorii mužů zvítězili hasiči ze Svatého pole, mezi ženami zvítězily závodnice ze Lhotky.

Nejúspěšnějším družstvem obou soutěží se stali Chalupáři z Višňové, kteří si odvezli jako cenu sud piva. Denní soutěž zhlédlo zhruba 300 návštěvníků a noční část navštívilo okolo 500 návštěvníků.

Martin Soukup