Nejdále to k nám do Obořiště měl již tradičně sbor hasičů z Dobrošovic u Petrovic, z Libíně, a z okresu Praha-západ sbor z Čísovic. Dále se soutěže účastnily tyto sbory: SDH Suchodol, Budínek, Obecnice, Velká Hraštice, Stará Huť, Čenkov, Višňová, Hrachov, Dlouhá Lhota, Sedlčany, Obory, Nová Ves p. Pleší, Kotenčice, Horní Hbity a Jelence.

Po slavnostním zahájení, uvítání všech zúčastněných a všech hostů následovala minuta ticha za zemřelé členy SDH Obořiště. Poté následovalo ohodnocení několika členů SDH Obořiště za věrnost SDH a to za 50 let v SDH Obořiště, kdy byl oceněn Václav Kusovský a Václav Bláha a za 20 let v SDH Martin Soukup. Okolo 13. hodiny začala samotná soutěž.

Sbory, které se již několik let účastní soutěže v Obořišti vědí, že se skládá ze dvou disciplín a to ze štafety, která má 4 úseky, kdy se domácí hasiči vždy snaží tuto štafetu postavit tak, aby se všichni především pobavili. Jde přece o zábavu, v Obořišti vyhrává každý. V letošním roce se skládala z proskočení bariérového okna, druhý úsek byl přenesení PHS z podložky na podložku, třetí úsek byl fyzicky náročný, ale tradiční proskakování v pneumatikách a na poslední úsek se vždy všichni těší. Ten se skládá z vylovení správné PET lahve s barevným označením z 200 litrového sudu, naplněného vodou a poté vypití lahvového piva.

Nejlepším časem ve štafetě v kategorii mužů byl sbor ze Sedlčan v čase 50,60 vteřin. V kategorii žen bylo nejúspěšnější družstvo Čenkov časem 69,91 vteřin. Pořádající sbor muži Obořiště ve složení Tomaš Jankuj, Oldřich Lhotský, Martin Soukup a Petr Oplíštil dokončili časem 59.66 vteřin na 8 místě se ztrátou 9 vteřin. Domácí Kobry, ve složení Barbora Sýkorová, Bohumila Kadlecová, Šárka Krůtová a Kateřina Klejnová dokončily štafetu na 7. místě s časem 79.10 vteřin.

Po odběhnutí všech štafet následovala královská disciplína požárních útoků (PÚ), kterou započali domácí muži Tygři s časem 22.55 a druhý pokus PÚ 26.87 vteřin. Jako 5. družstvo se na PÚ představily domácí Kobry. Holky dokončily PÚ v čase 29.63 vteřin a druhý pokus PÚ 37.57 vteřin. Ještě by jsem měl uvést na správnou míru, že čas ze štafety a oba dva časy PÚ se sčítají a poté byl znám vítěz.

Vše šlo v rychlém sledu a v 19.30 se vše chystalo na vyhlášení výsledků a nástup. V kategorii mužů vyhráli borci z Kotenčic, druzí se umístili muži z SDH Horní Hbity a na třetím místě byl SDH Libíň. V kategorii žen vyhrály holky z Čenkova, druhé byly holky z Nové Vsi pod Pleší a na třetím místě skončily holky z Libíně.

Po vyhlášení následovala přestávka, kdy od 21.00 hodin byla nástupem zahájena další soutěž a to II. ročník Noční soutěže SDH Obořiště. Na té se prezentovalo 18 družstev, z toho 12 družstev mužů a 6 družstev žen. Prezentovali se sbory: SDH Obecnice, Lhotka, Dobrošovice, Obory, Kotenčice, Jablonná, Dlouhá Lhota, Čenkov, Hrachov, Horní Hbity, Voltuš, Budínek, Holšiny a Jelence. Okolo 22.00 hodin již byla řádná tma a mohlo se začít soutěžit.

Ještě bych měl uvést, že soutěž probíhala tak, že podle času ze základního kola, byly následně všechna družstva ve své kategorii nasazena do tkz. pavouku PLAY OF. Jako první se na základnu v základním kole připravili domácí borci, kteří dokončili PÚ s časem 24.12 vteřin. Jako páté se připravovaly na základnu Kobry, které daly 55.71 vteřin. Základní kolo v kategorii mužů vyhráli borci z SDH Jablonná s časem 19.52 vteřin a v kategorii žen vyhrály závodnice z SDH Holšiny s časem 30.84 vteřin.

Okolo třetí hodiny ranní bylo dobojováno a vše se schylovalo k nástupu. V kategorii mužů vyhrali borci z SDH Kotenčice, druzí byli muži z SDH Lhotka a třetí Horní Hbity. V kategorii žen si vybojovaly vítězství holky z Holšin, druhé byly holky z Hrachova a třetí ze Lhotky

Nejúspěšnějším družstvem obou soutěží, které si odvezlo jako prémii sud piva byli borci z Kotenčic.

Závěrem bych chtěl poděkovat především všem členům SDH Obořiště za organizaci této soutěže. Nesmím též opomenout poděkovat hudební agentuře Rhytmic pod vedením Václava Vetchého za skvělé komentování a Honzovi Novotnému za hudební doprovod na noční soutěži, SDH Drásovu, SDH Stará Huť za dopravu vody a též Pepovi Mužíkovi z SDH Holšiny a Jirkovi Viktorovi z SDH Obecnice na pozici rozhodčích v neposlední řadě Jardovi Bartuňkovi a Honzovi Kolářovi z Horních Hbit za časomíru.

Za SDH Obořiště Martin Soukup