Měnit se budou i nevyhovující LED lampy na cestě vedoucí od Nového rybníka směrem na Flusárnu. K jejich výměně dojde v rámci připravovaného projektu úpravy vstupu do oblíbeného rekreačního areálu.

close Osvětlený přechod pro chodce v Březnické ulici u vstupu do areálu Nového rybníku v Příbrami. info Zdroj: DENÍK/Radka Typltová zoom_in Osvětlený přechod pro chodce v Březnické ulici u vstupu do areálu Nového rybníku v Příbrami.

Literárně-výtvarné soutěži dali název Ludvík se neztratil!
Máme pro vás tip, jak zabavit (nejen) děti v lockdownu. Městská knihovna Dobříš vyhlásila literárně-výtvarnou soutěž pro děti i dospělé ke 100. výročí narození spisovatele a reportéra Ludvíka Aškenazyho. Soutěžící se mohou inspirovat kterýmkoli z jeho děl i jeho zajímavým osudem. Vybrat si pak mohou z mnoha způsobů ztvárnění: napsat povídku nebo úvahu, ilustrovat některou ze scén z jeho knih, natočit video nebo třeba vysochat sochu. Fantazii se meze nekladou. Více informací i přihlášku do soutěže naleznete na webu dobříšské knihovny www.knihovnadobris.cz.

V Příbrami zůstane otevřená jediná základní a mateřská škola
Na základě nových opatření byly v Příbrami opět definitivně uzavřeny všechny základní i mateřské školy. Jedinou výjimku tvoří takzvané určené základní a mateřské školy, do kterých mohou docházet děti zdravotníků, záchranářů, pracovníků v sociální oblasti, policistů a vojáků, ale také třeba zaměstnanců hygieny, úřadu práce nebo pošty a dalších nezbytných profesí, které se podílejí na chodu úřadů a kritické infrastruktury. „Opět jsme se dohodli s vedením Základní školy pod Svatou Horou. Pro školkové děti byla vybrána Mateřská škola Bratří Čapků. Tato zařízení budou moci navštěvovat děti ve věku od dvou do deseti let,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Od úterý bude městská hromadná doprava jezdit jako o prázdninách
Uzavření základních a mateřských škol s sebou přináší další omezení. Od úterý 2. března jezdí autobusy Městské hromadné dopravy v Příbrami podle prázdninových jízdních řádů. Vynechány budou spoje s označením „61“. Od neděle 7. března pak nové jízdní řády v celém Středočeském kraji omezí veřejnou dopravu zhruba o 10 procent, většinou ale na trasách, kde spoje jezdí často. Od pondělí 8. března pak přestanou jezdit školní autobusy v celém kraji. Poznáte je tak, že mají v poznámce uvedeno, že nejezdí v období prázdnin. Na silnice se autobusy vrátí v moment, kdy bude alespoň částečně obnovena prezenční výuka.