„Letos sice bez slavností, tanců a občerstvení. Škoda, ale to nevadí, příští rok si to vynahradíme. Jsou moc pěkné a všem zhotovitelům děkuji za jejich přípravu, ozdobení a vztyčení,“ konstatoval kamýcký starosta Petr Halada.

Dokas Dobříš má nového jednatele

Město Dobříš informovalo o tom, že jeho společnost Dokas po jedenácti letech mění jednatele. Dosavadního ředitele Jana Marka vystřídal Adam Šauer. „Očekávám, že jednatel dceřiné městské společnosti bude řešit především potřeby města, předkládat návrhy a věcně argumentovat. Dodržování zákonů musí být samozřejmé, což se bohužel za působení pana Marka už od roku 2016 nedělo,“ uvedl starosta města Dobříš Pavel Svoboda.

V sobotu se konají letošní první regionální trhy

Na Komenského náměstí v Dobříši se v sobotu 9. května uskuteční regionální trhy. Tradiční výrobky i nové produkty budou moci lidé zakoupit v době od 8 do 12 hodin. „Vzhledem k stávajícím opatřením proběhne několik změn. Stánky se zbožím budou rozmístěny nejen na náměstí, jak je dobrým zvykem, ale abychom docílili rozestupů mezi stánky a vytvořili prostor, bude využito i Mírové náměstí (Alejka),“ uvedla hlavní organizátorka trhů Radka Brožová.

Brdský cyklobus už vozí veřejnost

Poprvé letos vyjel Brdský cyklobus z Plzně do Příbrami a zpět 1. května. Autobus s cyklovlekem jezdí na Plzeň – Starý Plzenec – Spálené Poříčí – Míšov/Brdy – Rožmitál – Příbram. Opět jsou zavedeny i spoje Příbram – Míšov a opačně. Cyklobus mohou zájemci využít každou sobotu, neděli a svátek od 1. května až do 28. září.

Uvolňování opatření v Novém Kníně

Protikoronavirová opatření se postupně uvolňují napříč celou republikou a to samé se dá říci i o Novém Kníně. Například od středy 27. května bude opět v provozu městská knihovna, a to v běžných úředních hodinách a čítárna v přízemí je pro veřejnost otevřena každý den. Místní mateřská škola bude otevřena v pondělí 18. května, základní škola o týden později. V pondělí 25. května bude veřejnosti otevřeno také dětské hřiště v Novém Kníně a v Libčicích. Pouť nebo cyklotrek se ruší.

Další Živák do obýváku obstarají dvě kapely 

Živák do obýváku. Tak se jmenuje projekt, v rámci kterého příbramské městské kulturní centrum nabízí svým fanouškům na internetu živé kulturní akce. A šňůra nejen hudebních vystoupení pokračuje v pátek 15. května. Od 20 hodin si sledující budou moci užít vystoupení dned dvojice kapel – Annannas a Bikini Karneval. Annannas se na příbramské hudební scéně pohybují již nějaký pátek a jejich partička je tvořena bývalými studenty uměleckých škol v Příbrami. Bikini Karneval vystupovali v Příbrami a okolí již několikrát. Vazbu na region mají hlavně kvůli jejich bubeníkovi Hejlovi, který je bývalým členem příbramské kapely The.Switch.

Sedlčanští mohou hlasovat o participativním rozpočtu

Občané Sedlčan a místních částí, kterým je více než 15 let, mohou v době pondělí 4. května do pátku 15. května osobně hlasovat pro některý z projektů participativního rozpočtu. Hlasovat mohou lidé po předložení dokladu totožnosti na Podatelně Městského úřadu Sedlčany v budova radnice na náměstí T. G. Masaryka. Občané Sedlčan mohou vybírat z trojice projektů – lavičky pro oddychovou zahradu a dětské hřiště v Sokolovské ulici, úprava a vybavení takzvané Pískovny u 2. ZŠ nebo revitalizace parku v Severním sídlišti.