Tento rok organizátorům počasí skutečně nepřálo, pršelo a mrzlo, až báli, že soutěžit nikdo nepřijde. Nakonec se ale se svými dobrotami přišlo pochlubit sedm soutěžících a spolu s ochutnavači se sešlo téměř ke čtyřicítce účastníků.

Jako doprovodný program byla přednáška Kateřiny Försterové, známé z Čajovny Dobříš, která se zabývá projektem "Já a můj život bez obalu". Přednáška se věnovala problematice konzumního způsobu života a s ním spojenou nadprodukcí zbytečných obalů, především plastů, a návštěvníkům přinesla spoustu užitečných rad, jak se těmto obalům vyhnout. Přednáška byla navíc doplněna výrobou voskovaných ubrousků, které slouží jako báječný a ekologický obal třeba pro svačinu. O jejich výrobu byl velký zájem.

Potom už se ochutnávalo a hlasovalo. Vítězem letošního ročníku se staly mladé pekařky Bára Krejzová a Anička Melicharová, které svými čokoládovými košíčky s malinou přímo očarovaly všechny přítomné. Na druhém místě se umístila Michaela Wallenfelsová s nadýchaným domácím medovníkem a třetí místo vybojovala Jana Hovorková s čokoládovými kuličkami zdobenými vlašským ořechem.