„Není jednoduché každý rok vybrat pokrm, který by se zamlouval všem. Proto se pořadatelé radí s účastníky této neobvyklé soutěže dlouho dopředu, co by tak bylo nejvýhodnější. Pořadatelé pro letošní ročník připravily nakládané utopence. Utopence budou na přání závodníků připraveny speciálně, a to s malým obsahem octa, aby nebyly příliš kyselé,“ řekl za pořadatele Petr Červenka.

Celkem sedmkrát se konzumovala sekaná. „Když v roce 2006 Ladislav Hodík ze Sedlčan spořádal za hodinu 2,65 kilogramu, čímž překonal svůj dosavadní český rekord a nastavil tak laťku velmi vysoko, byla pro jedlíky v následujícím roce připravena uzená vepřová krkovice. Krkovice spořádal nejvíce Kamil Hamerský a to 2,24 kilogramu a opět v hodinovém limitu,“ doplnil Petr Červenka.

V loňském roce byla pro jedlíky připravena domácí jelita. Těch do sebe nasoukal nejvíce Miroslav Helebrand z Jindřichova Hradce, a to neuvěřitelných 2,94 kilogramu. Oba posledně jmenovaní, kteří jsou mediálně známými mnohonásobnými rekordmany v pojídání čehokoliv, přislíbili účast i na letošní ročník. Akce je již tradičně pořádána ve spolupráci s agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Tudíž opět bude agentura u vytvoření nového rekordu. Pokud rekord padne, bude stejně jako tři předešlé zaznamenán do České knihy rekordů, a to za dohledu televizní kamery.

V šedesátiminutovém limitu mají soutěžící možnost konzumovat jakékoli přílohy a nápoje. Do hodnocení se počítají jen snědené utopence, které musí závodníci v sobě udržet po dobu trvání soutěže. Akce se uskuteční v sobotu 28. listopadu od 19.30 hodin v sále pohostinství v Prosenické Lhotě. Prezentace závodníků začíná v 19 hodin. Pořadatele tímto vyzývají jedlíky, kteří se chtějí do soutěže přihlásit, aby se co nejdříve ozvali na telefon 724181366. Bližší informace lze najít i na internetových stránkách SDH Prosenická Lhota. Po skončení soutěže bude pokračovat večer s taneční zábavou se skupinou Franťák rock.