Příbramák Jaroslav Šmerhovský, jenž skončil třetí, řekl Deníku, že účast bere jako velmi prestižní záležitost. „Mohli jsme si také vyzkoušet něco nového. Zároveň jsem to bral jako praxi do budoucna,“ dodal student. Oba chlapci se takhle skvěle umístili v celorepublikové konkurenci 54 žáků z 27 škol.

„Pro naši školu je účast v soutěži velmi prestižní záležitostí. Výsledky jsou určitým srovnáním naší školy s ostatními tohoto zaměření. Pravidelné umístění mezi nejlepšími dokazuje to, že naši žáci jsou vedeni dobře,“ poznamenal Václav Svoboda, učitel Střední průmyslové školy stavební v Příbrami, který studenty na soutěž připravoval.

„Scházeli jsme se v únoru a březnu asi jednou týdně. Zdokonalovali jsme se v praktických cvičeních a provádění jednotlivých výkresových částí. Důraz jsme kladli hlavně na rychlost a přesnost,“ dodal kantor.

Střední průmyslová škola Příbram se soutěže účastní pravidelně od jejího začátku. Tento rok se uskutečnil již jubilejní 10. ročník. Oba žáci měli za úkol na základě zadaného dispozičního schématu vypracovat půdorys, svislý řez a čtyři pohledy. Pro oba dva žáky to byla cenná zkušenost k maturitní zkoušce.

Příbramské stavební průmyslovka má z celostátní soutěže skvělou bilanci a potvrdila svoje kvality. V posledních ročnících obsadili její žáci jedenkrát 4. místo, čtyřikrát 3. místo a dvakrát zvítězili.