„Plné ruce práce tam budou mít zvukaři, aby nazvučili celý prostor, bude se stavět pódium a umělá ledová plocha, na místě vyrostou stánky a další potřebná zázemí," avizuje mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová s díky za pochopení a shovívavost u pravidelných návštěvníků. Brány areálu se otevřou v sobotu v 8,15 hodin, kdy začne akce, jakou areál ještě nezažil. Lidé se mohou těšit na víc než čtyřicítku sportovních disciplín, medaile za sportovní výkony, účast a autogramiády sportovních hvězd, ohňostroj a bohatý program, který nebude stát veřejnost ani korunu.

Radnice předpokládá, že kvůli akci do města zavítá na deset tisíc návštěvníků. Z toho důvodu uzavře část Milínské ulice od kruhového objezdu po odbočku do Brodské ulice, která bude sloužit jako parkoviště.

Pro účastníky některých ze sportovních disciplín mají pořadatelé připravené zlaté medaile. „Z těch předpokládaných deseti tisíc návštěvníků počítáme, že čtyři až pět tisíc budou děti a právě především pro ně máme připravené tyto medaile. Mělo by se snad dostat na každého," říká místostarostka Příbrami Alena Ženíšková.