Hornické muzeum slibuje, že „za kačku“ budou zájemci mezi devátou a sedmnáctou hodinou moci navštívit jak expozice a podzemní trasy na Březových Horách, tak i Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec a Muzeum zlata Nový Knín.

„Návštěvníci Hornického skanzenu Březové Hory se mohou těšit například na jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou, zážitkové putování podzemím dolu Anna a Vojtěch, historické parní stroje či jedinečný výhled na okolí z ochozu věže Ševčinského dolu,“ nabízí Moravcová důvody, proč se vypravit do „hlavního“ areálu muzea v Příbrami.

Muzeum zlata Nový Knín přináší mnoho zajímavostí jak o těžbě zlata, tak o jeho dalším zpracování. Skanzen Vysoký Chlumec u Sedlčan představí dětem i dospělým cenné památky venkovské architektury ze středního Povltaví. Současně láká lidi, kteří si chtějí užívat malebné poklidné prostředí jako z pohádky.

Památník Vojna Lešetice nabízí rozmanitá témata. Návštěvníci si prohlédnou expozice věnované perzekuci po únoru 1948, protikomunistickému odporu, ale i dějinám uranového hornictví. „Zavítat mohou i do zdejšího geoparku nebo do galerie výtvarného umění, kde je v současnosti prezentovaná výstava s názvem Převlečený osud,“ zve Moravcová.