Zda to bude skutečně 200 tisíc korun, je zatím otázka. Jak uvedlo vedení Dobříše, výše částky bude stoprocentně potvrzena po schválení rozpočtu na rok 2021, o kterém bude zastupitelstvo hlasovat pravděpodobně v únoru.

„Do tohoto ročníku participativního rozpočtu lze navrhovat projekty s cenou realizace maximálně do 100 tisíc korun. Pokud bude schválena částka 200 tisíc, budeme realizovat dva projekty, které se umístí na prvním a druhém místě v hlasování obyvatel, případně další do vyčerpání celkové částky,“ vysvětlilo vedení města, jak bude celá záležitost probíhat.

Sběr návrhů tak probíhá do 30. ledna. Podle harmonogramu úřad posoudí návrhy 12. února a 24. února se odehraje veřejná prezentace, dle aktuálně platných nařízení v Kulturním domě Dobříš nebo on-line. Ve středu 3. března už se má hlasovat. „Pojďte s námi tvořit z Dobříše ještě lepší místo pro život,“ zve město.

Vítězem ročníku 2020 se stal návrh Ladislava Svobody na vybudování chodníku v údolí Trnovského potoka, pro který poslalo svůj hlas 33 procent hlasujících. Na druhém místě skončilo dobudování dětského hřiště na Větrníku a třetí skončil defibrilátor.