Na otázky některých zastupitelů, proč Příbram přichází s rozpočtem později než jiná města, odpověděl místostarosta Ivan Šedivý (ODS): „V Příbrami, podobně jako i v jiných městech, je obvyklé, že rozpočet schvalujeme v prvních měsících účtovacího roku. Můžeme tak pracovat s daleko reálnějšími daty, než kdybychom sestavovali v mnoha směrech nereálný odhad rozpočtu v závěru předchozího roku.“

Podle rozpočtu plánuje příbramská radnice několik nákladných akcí, a to jak z peněz evropských a státních, tak z městské kasy.

Město tedy počítá, že bude investovat do sociální sféry, výsadby nových stromů, oprav dvou náměstí TGM a 17. listopadu, propagace Příbramska v turistice, výměny oken na Zámečku, aktualizace a digitalizace povodňového plánu a zároveň do ochrany Příbramského potoka před znečištěním a do rekultivace skládky Květná. Do všech těchto oblastí by měly téct peníze z města, ale rovněž z evropských dotací a ze státní kasy.

Z vlastních peněz chtějí radní v Příbrami letos vystavět dvě nové mateřské školky v Žežické ulici, opravit Mariánskou ulici, opravit kanalizaci v Riegrově ulici, vyměnit střešní krytinu na Zámečku a dostavět ve druhé etapě sportovní areál Pod Svatou Horou.