Podle úřadu ale může odškodnění žádat znovu, sdělila mluvčí ministerstva Petra Hrubá.

Podle mluvčí Kramarič nedodal ve stanovené lhůtě dokumenty, kterými by prokázal plnou moc pro zastupování Starky ve věci odškodnění.

„Žádost byla tudíž neúplná, a proto ministerstvo případ z procesních důvodů uzavřelo," řekla Hrubá. Případ je možné znovu otevřít a řádně projednat až tehdy, pokud advokát prokáže, že byl k podání žádosti Starkou zmocněn.

Právník Julius Kramarič s tím nesouhlasí, podle jeho slov je plná moc od začátku součástí spisu a nyní se čeká především na znalecké posudky. Zároveň odhaduje, že vyřešení žádosti potrvá několik měsíců.

Finanční odškodnění žádá i Starkův spolupracovník, viceprezident příbramského fotbalového klubu Vlastimil Spěvák. V jeho případě ministerstvo obdrželo koncem dubna první podklady a případ se řeší, dodala mluvčí úřadu.
Šéf fotbalového klubu v Příbrami Jaroslav Starka chce po státu údajně až 630 milionů korun kvůli neprokázanému obvinění, že se podílel na únosu Lamberta Krejčíře. Stejně tak Vlastimil Spěvák požaduje přes 19 milionů a omluvu od státu. Pokud k tomu nedojde, bude prý chtít 100 milionů.

Starkův obhájce výši odškodného zdůvodňuje například špatným zdravím svého klienta. Advokát Spěváka Vladimír Vaněk hovořil v médiích o nespravedlivém stíhání. Ministr Jiří Pospíšil (ODS) ale již dříve uvedl, že stamilionové odškodnění není reálné. V současnosti se podle něj vyplácí řádově statisícové částky.

Podnikatel Lambert Krejčíř, otec uprchlého Radovan Krejčíře, zmizel na podzim roku 2002. Policie byla přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, do níž měli patřit i Starka se Spěvákem a policie je zadržela. Vyšetřování skončilo fiaskem a oba muži byli propuštěni.