Na tomto stroji došlo k závadě během letního období a při řešení opravy vedení technických služeb zjistilo, že by náklady na opravu dosáhly výše dvě stě padesát tisíc korun.

„Vzali jsme v potaz stáří stroje, kterému je šestnáct let, a také počet najetých „motohodin". Poté jsme došli k závěru, že by pro nás oprava byla zcela nerentabilní. Protože pro nás byl tento stroj, vzhledem k jeho celoročnímu využití, nenahraditelný, byli jsme nuceni poohlédnout se po relevantní náhradě," sdělil Příbramskému deníku ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha.

V poptávkovém řízení dostalo vedení služeb mimo jiné nabídku na AEBI KT 65, jehož nabízená cena byla pět set devadesát pět tisíc korun bez DPH. Stejný stroj  v Příbrami využívali od roku 2006 a byli s ním naprosto spokojení.

Nepojízdný Razant byl klíčový jako chodníkový sypač v rámci zimní údržby, na jeho využití se však mohly Technické služby spoléhat i v létě. AEBI KT 65 by tento stroj měl plně nahradit, navíc nástavby a další díly nepojízdného Razantu jsou plně kompatibilní s AEBI KT65.

Stáří nově pořízené techniky je sedm let a je ve velmi dobrém technickém stavu. S ohledem na tyto dvě skutečnosti a také v porovnání s kupními cenami za vůz nový je nabídka pro město výhodná.

„Víme, že nákup staršího vybavení není tím ideálním řešením, ale budeme se určitě snažit o to, abychom již v příštím rozpočtu našli dostatek finančních prostředků na obměnu vozového parku, kterou Technické služby Příbram bezpochyby potřebují," sdělil starosta Příbrami Pavel Pikrt.