Cílem cyklostezky je podle vedení města přimět obyvatele, aby při přepravě po městě upřednostnili jízdní kolo před motorovým dopravním prostředkem. Výhodou umístění cyklostezky je propojení s vlakovým a autobusovým nádražím.

Stavba začne možná ještě v dubnu, jak prozradil starosta Pavel Pikrt. „Stavba cyklostezky by podle předpokladu měla skončit v srpnu. Výdaje jsou odhadovány na 5,1 milionu korun, dotace poskytnutá z ROP Střední Čechy na cca 1,7 milionu korun. Spolufinancování projektu předpokládáme ve výši 3,4 milionu korun." Partnery města v rámci projektu jsou příbramské Centrum pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola, Okresní hospodářská komora v Příbrami a Tělocvičná jednota Sokol Příbram.

Dotace dostane Příbram i na zřízení další školky. Obě akce budou mít slavnostní zahájení. Zato opravy úseků deseti příbramských ulic čeká slavnostní ukončení.

V centru Příbrami se buduje, ale na Březové Hory se zapomíná. Dokazuje to nejen názor tamních obyvatel, ale i samotný pohled na stav chodníků a ulic.