„Při napojení skleněného tubusu výtahu na fasádu kulturního domu se zjistilo, že je křivá a ta bylo nutné jednotlivá skla podle toho upravit,“ prozradila místostarostka Zorka Brožíková.

Zakázku na projekt bezbariérového přístupu do kulturního domu vysoutěžila firma Invessales za nabídkovou cenu okolo 5,5 milionu korun bez DPH. „Výtah by měl být dokončený v horizontu několika měsíců, takže podzimní divadelní sezóna i zimní plesová sezóna už budou s bezbariérovým přístupem,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka.

Výtah vzniká u bočního východu z příbramského kina.

Výtah by tak měl vozíčkářů a dalším osobám se sníženou pohyblivostí zpřístupnit jak hlediště divadla, tak sály kulturního domu i prostor kina. Hlavní vstup do výtahu bude vedle vchodu do divadelního klubu a končit bude na úrovní boční terasy divadla.

Příští rok by na tuto stavbu měla navázat ještě úprava hlediště velké scény, kde vznikne několik míst právě pro vozíčkáře. „Výměnou sedel za pohodlnější se sníží kapacita hlediště ze 488 míst na 443 míst, z nichž bude šest míst pro vozíčkáře,“ připomněla mluvčí města Eva Švehlová. Celkem by výměna měla vyjít na 10 milionů korun bez DPH.