„Autorka se fotografii nevěnuje profesionálně, její doménou je umělecká keramika. Už tento fakt svědčí o jejím výtvarném cítění a fotografie, které návštěvníci galerie uvidí, přiblíží i osobitý způsob, jakým se skrze hledáček fotoaparátu dívá na svět," přiblížil charakter výstavy zakladatel galerie a primář plicního oddělení Jiří Gutwirth.

Podle primáře Gutwirtha Iva Mašínová prostřednictvím fotoaparátu spíš cítí a vnímá, zaznamenává nálady a pocity plynoucí ze hry světel a stínů, zrcadlení a odlesků paprsků na předmětech, na hladinách. Její fotografie může tedy každý divák interpretovat po svém, může vidět, hledat a nacházet své vlastní motivy a objekty.

„Chcete-li se tedy na několik vteřin zasnít, ponořit se do tajů snímků Ivy Mašínové a nechat se jimi oslovit, přijďte v červnu nebo červenci na snad už známé místo do přízemí pavilonu C. Nebo lépe dnes na malou odpolední vernisáž, kdy budete mít možnost poznat autorku osobně," láká zájemce k zahájení výstavy v galerii ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.