„O mistrovství jsme se dočetli na internetu, nezávisle na sobě a dokonce ve stejný den . Akce nás oba hned nadchla. Jsme dobrodruzi a milujeme adrenalin, a tak jsme se večer doma už jen dohodli, že do toho opravdu půjdeme," popisala Michaela, proč se do soutěže přihlásili.


V letošním roce proběhne už 3. ročník a trasa tentokrát povede z Prahy do Primorska v Bulharsku, přičemž po cestě tam musí posádky projet Kišiněvem v Moldávii a při zpáteční cestě Dubrovníkem v Chorvatsku. Cíl závodu je opět v Praze. Cesta bude měřit přibližně 5 200 kilometrů a závodníci během ní nesmějí zaplatit za dopravu.

„Nehodnotí se jen rychlost, během závodu musíme také splnit celkem pět úkolů, které jsou vymyšlené tak, abychom poznali kulturu v daných zemích. Je to například návštěva vinice, ochutnání místního jídla nebo jízda na povozu. Celým závodem podporujeme Konto Bariéry a tak je dalším hodnotícím kritériem částka, kterou každá posádka vybere přes svůj DMS kód," vysvětlil David, jakým způsobem budou nakonec vítězové určeni. Ti pak jako hlavní cenu získají letenky do New Yorku.

Již 21. května se uskutečnil zkušební závod po České republice na trase Praha – Hradec Králové – Brno – České Budějovice – Praha, který dokonce vyhráli. „Já jsem takhle stopovala vlastně poprvé a hrozně mě to bavilo. V batohu s sebou vozíme GPS lokátor, takže můžeme online sledovat kde se zrovna pohybují ostatní posádky a jestli nás zrovna nějaká nepředjíždí. To je hrozný adrenalin. Už se moc těším na hlavní závod," dodala Michaela.

Strach prý nemají, jak oba říkají, na stopování je nejvíc baví právě to, kolik hodných a zajímavých lidí potkají. To, jak si v závodě povedou můžete sledovat na jejich facebookovém profilu My na cestách – cestovatelský deník.