„Okolní města postupně zvyšovala osobní příplatky a zvláštní příplatky, proto i my přistupujeme k tomu, aby naši strážníci byli lépe ohodnoceni," okomentoval Vařeka důvody zamýšleného zvýšení příjmů strážců pořádku, z nichž někteří museli kvůli požadavkům na povinnou maturitu odejít a jejich stav se postupně doplňuje výběrovými řízeními.

„U mnohých jsme zvedli osobní ohodnocení, měl by se navýšit strážníkům zvláštní příplatek o dva tisíce korun. Dále jednáme o různých formách benefitů jako jsou například poukazy do posilovny, bazénu a podobně," sdělil starosta. Strážníci okrskáři v Příbrami mají totiž od loňského podzimu víc práce v rámci obnovené okrskové služby, která si vyžaduje práci v odpoledních hodinách.

Podle zastupitele Šance pro Příbram Petra Kareše byli také příbramští strážníci v minulých letech demotivovaní snižováním platů.

„Vím, že ohodnocování strážníků, zejména jejich zákonných nároků a dalších složek platů, které by je motivovaly k dobré práci, bylo nedokonalé a bylo silně zanedbáváno. V tomto volebním období zřejmě i proto odešlo několik zkušených a i za velké peníze odborně proškolených strážníků. Podle mne radnice hasí další zanedbané téma," vyjádřil se ke zlepšení platových podmínek příbramských strážníků opoziční zastupitel Kareš.