„Naučily se tam chodit určité skupinky teenagerů, které se mnohdy i agresivním způsobem chovali k lidem, kteří areálem procházeli nebo jej navštívili," uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Souvisí to prý s tím, že přes hřiště vede cesta také 
k 3. Základní škole v Konečné ulici (dříve zvláštní škola).

„Po dohodě se zástupci Sokola Sedlčany a ředitelem 3. ZŠ Pavlem Pínou jsme v této lokalitě nyní zvýšili aktivity městské policie," sdělil.

Policie u hřiště asistuje zejména v ranních hodinách . „Je to smutné, ale pro starší generaci to již mnohdy bylo neúnostné, senioři se tudy báli chodit," potvrdil. Teenageři tu dělali nepořádek, ale vulgárně na lidi pokřikovali. Místostarosta potvrdil, že dokonce zaznamenali snahy o fyzické útoky. Nepopírá však, že v případě nezletilých je postih problematičtější než u dospělých. „Musí se s nimi komunikovat za účasti rodičů, právních zástupců a bez udávání konkrétních jmen, protože jsou chráněni zákonem," dodal.

Dalším problémem je pak venčení a volné pobíhání psů. Správce se dostává s „pejskaři" do konfliktu, protože někteří po svých psech nehodlají uklízet exkrementy, přestože tam mají k dispozici koše.

Radnice se snaží, aby průchod přes sokolské hřiště zůstal i nadále zachován. „Celý areál, včetně průchozí komunikace, je v majetku Sokola Sedlčany. Snažíme se s ním spolupracovat. Kdyby byl totiž uzavřen, byla by s tím veřejnost silně nespokojena.

Marie Břeňová