Středočeský kraj mezi nemocnice v Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami, Kladně a Kolíně, pod kterou spadá také nemocnice v Kutné Hoře letos rozdělí celkem 174,5 milionů korun na sedm různých projektů.

„Občanům chceme poskytovat tu nejlepší dostupnou péči. Kromě zařízení je však třeba investovat také do zázemí a technického stavu budov. Například v kladenské nemocnici dojde k dokončení rekonstrukce čističky odpadních vod a sanace havarijního stavu venkovní kanalizace za 45 milionů korun. V Příbrami kraj přispěje částkou 30 milionů na pořízení nového CT přístroje, ten stávající je v nepřetržitém provozu už od roku 2014 a tedy na hranici své životnosti,“ přibližuje pirátský zastupitel a místopředseda výboru pro zdravotnictví Tomáš Zmuda.

Maturanti OA a VOŠ Příbram darovali krev v půlce ledna.
Pomůžete nám? Potřebujeme další dárce krve, zní z příbramské nemocnice

Kam zamíří další investiční dotace od kraje?

Benešovská nemocnice pomocí dotace 40 milionů korun dokončí rekonstrukci spalovny, protože současný stav technologií z roku 2023 je na samé hranici životnosti.

V Kolíně díky dotaci kraje ve výši 20 milionů započnou s výstavbou centrálního skladu a archivu.

Pro nemocnici v Kutné Hoře se za 10 milionů od kraje pořídí nová zdravotnická technika pro několik ambulancí a oddělení včetně RTG skiagrafu.

Prvním letošním miminkem se v příbramské porodnici stal Oliver.
První letošní miminko se v příbramské nemocnici narodilo za dozvuků ohňostroje

V Mladé Boleslavi začnou s úpravou pavilonů pro přemístění oddělení urologie a ORL tak, aby byly blíže centrálním operačním sálům, na což kraj přispěje částkou přes 24 milionů korun a tamtéž díky pětimilionové dotaci pořídí tři nové výtahy. Jeden z nich nahradí exemplář z roku 1991.

Některé z projektů započaly také díky krajské dotaci už loni, některé budou z krajské dotace dofinancovány a dokončeny příští rok.