Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrnými pamětními medailemi Města Příbrami bylo oceněno sedmnáct osobností

Příbram - Spisovatel a grafik Jan Čáka, účastník 3. odboje a politický vězeň František Zahrádka, emeritní ředitel Střední průmyslové školy v Příbrami Zdeněk Petřek, dlouholetý starosta Sokola Svatopluk Chrastina, ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl nebo ředitelka Státního okresního archivu Věra Smolová.

19.10.2016
SDÍLEJ:

V úterý v prostorách příbramského Zámečku se konalo slavnostní předání pamětních medailí sedmnácti osobnostem jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.Foto: MěÚ Příbram

Ti všichni patří mezi celkem sedmnáct osobností, které 18. října 2016 od Města Příbrami obdržely v Galerii Františka Drtikola stříbrnou pamětní medaili jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.

„Udělení tohoto vyznamenání právě v letošním roce, kdy si Příbram připomíná 800 let od první písemné zmínky, má zvláštní význam. Smyslem tohoto setkání je symbolicky vyjádřit úctu a poděkování lidem, kteří působí v našem městě a jejichž přičiněním se město dále rozvíjí," uvedl při slavnostním odpoledni starosta města Příbrami Jindřich Vařeka. „Zároveň si upřímně myslím, že ocenit jejich talent, vůli a trpělivou práci je naše povinnost," dodal.

Kromě osobností ze světa historie, kultury a sportu, které se zvlášť výjimečným způsobem zasloužily o svůj obor či přispěly k dobré pověsti města, převzali z rukou starosty medaili a Pamětní list i ti, kteří se starají o naše zdraví, bezpečí a mnohdy i o záchranu našich životů. Mezi ně patří Petr Šebela, dobrovolný dárce krve s jedním z nejvyšších počtů odběrů, dále lékař Čestmír Kalík oceněný za významný podíl při založení příbramské záchranné služby nebo policista Michal Volf za aktivní spolupráci s městem v boji proti kriminalitě a za významný podíl na zlepšení bezpečnosti ve městě.

„Výjimečné osobnosti jsou a měly by být pro společnost vzorem. Za to si zasluhují naši úctu, respekt a vděčnost," doplnil místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Nominace na ocenění stříbrnými medailemi vzešly z komisí rady města a z řad veřejnosti. Oceněné osobnosti obdržely stříbrnou pamětní medaili z dílny příbramských numismatiků vydanou v letošním roce u příležitosti 800. výročí města a Pamětní list. Slavnostním odpolednem provázel moderátor a příbramský herec Jiří Vojta, o hudební doprovod se postaralo jazzové duo Kamil Janský a Viktor Jerman, hudebníci a zároveň učitelé ZUŠ Příbram, náměstí TGM.

NOMINOVANÉ OSOBNOSTI NA STŘÍBRNOU PAMĚTNÍ MEDAILI MĚSTA

V úterý v prostorách příbramského Zámečku se konalo slavnostní předání pamětních medailí sedmnácti osobnostem jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.


Bodnár Michal
Emeritní primář Očního oddělení Oblastní nemocnice Příbram, za zásluhy o rozvoj Oblastní nemocnice Příbram a za dlouholeté vedení očního oddělení, díky kterému se z oddělení stalo špičkové pracoviště s vysokým renomé v oblasti oční chirurgie.

Čáka Jan
Spisovatel, grafik a medailér, za literární a grafické dílo zachycující minulost a současnost Příbrami a okolí a místopis Brd a Povltaví.

Dohnal Jiří
Taneční pedagog, za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti výuky tance a společenského chování.

Heinrich Jiří
Bývalý náčelník, okresní požární rada a ředitel územního odboru Příbram, za spolupráci s městem při řešení úkolů v oblasti požární ochrany a krizové a havarijní připravenosti a za prezentaci a propagaci Hasičské záchranné služby Středočeského kraje na veřejnosti.

Chrastina Svatopluk
Dlouholetý starosta Sokola, za dlouholetou práci s dětmi a mládeží a za rozvoj Sokola Příbram.

Jarolímek Martin
Vrchní inspektor Obvodního oddělení Policie ČR, policista obvodního oddělení Příbram, za dlouholetou práci u Policie České republiky a za úspěšné zpracování nejzávažnějších případů, kterými se toto oddělení zabývá.

Kalík Čestmír
Primář záchranné služby, ředitel spádové oblasti pro Příbram, za významný podíl při založení příbramské záchranné služby.

Kunický Zdeněk
Ředitel divize Recyklace Kovohutě Příbram nástupnická a.s., za významný podíl na zajištění sanací starých ekologických zátěží a modernizaci provozu kovohutí a za udržování tradic příbramských hutníků a olovářů.

Nešvera Jan
Dlouholetý a stále aktivní člen SDH Příbram – Březové Hory a JSDH, za dlouholetou práci a osobní nasazení ve sborech dobrovolných hasičů.

Petřek Zdeněk
Pedagog, bývalý (emeritní) ředitel Střední průmyslové školy v Příbrami, za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti hornicko-geologických oborů a za obnovu a udržování hornických tradic.

Plojhar Václav
Bývalý ředitel DIAMO s.p., o.z. SUL Příbram, za významný podíl na odstraňování starých ekologických zátěží po uranové a rudné těžbě.

Smolová Věra
Ředitelka Státního okresního archivu Příbram, za archivářskou, literární a publikační činnost a za popularizaci historie Příbrami a okolí.

Šebela Petr
Dobrovolný dárce krve, za dobrovolné dárcovství s nejvyšším počtem odběrů krve a za stále aktivní dobrovolné dárcovství.

Šťastný Miroslav
bývalý předseda báňského úřadu, za obnovu a udržování hornických tradic na Příbramsku a za podporu spolkové činnosti.

Velfl Josef
Ředitel Hornického muzea, za literární a publikační činnost v oblasti dějin hornictví a hutnictví, montánních památek, válečných dějin a odbojového hnutí v regionu.

Volf Michal
Vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky, za aktivní spolupráci s městem v boji proti kriminalitě a za významný podíl na zlepšení bezpečnosti ve městě.

Zahrádka František
Účastník 3. odboje, politický vězeň, za podíl na založení pobočky Konfederace politických vězňů v Příbrami a Památníku obětem komunismu Vojna u Příbrami.

Zdroj: Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

19.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení