LEDEN:                                 close PŘEDŠKOLÁK Míša  měl, stejně jako ostatní děti u zápisu, za úkol poskládat také různobarevné destičky. zoom_in

Základní školy vítaly děti u zápisů

ZÁKLADNÍ školy vítaly děti u zápisů. Předškolák Míša (na snímku) měl, stejně jako ostatní děti u zápisu, za úkol poskládat také různobarevné destičky.

Napětí kvůli obávané těžbě zlata

close Z jednání sdružení Čechy nad zlato. zoom_in ŘIDIČE na hrozbu těžby zlata upozorňují billboardy. Rada Sdružení Čechy nad zlato rozhodla o umístění velkoplošného billboardu na Strakonické na příjezdu do Prahy na měsíce leden a únor 2014. „Důvodem je větší informovanost obyvatel a to, aby si lidé uvědomili, že to není jenom regionální záležitost, ale týká se opravdu celé republiky. A že nám jsou krásné Čechy opravdu nad zlato! Kampaň doplňuje další billboard Mokrska proti průzkumu a těžbě zlata, který je umístěn jen o několik kilometrů dále, ve Velké Chuchli. Odezvy na billboardovou kampaň máme kladné," říká starostka Hvožďan Markéta Balková.

Školáci si odnesli pololetní vysvědčení   close Martin a Anička s pololetním vysvědčením. zoom_in        

MALÍ i velcí školáci mají důvod k radosti. Ze školy si totiž odnesli pololetní vysvědčení a navíc jim začaly také prázdniny. Obzvlášť pro prvňáčky to byl významný den. Jako například pro Martina a Aničku ze základní školy v Jiráskových sadech (na snímku). Oba se celý rok pilně učili, takže na vysvědčení se mohli pochlubit samými jedničkami.

ÚNOR: 

Policie hlídala padesátku radikálů

close Demonstrace v Příbrami. zoom_in ZHRUBA padesátka radikálů se v polovině února sešla na náměstí TGM v Příbrami, kde k přihlížejícím promlouvali bývalý člen Dělnické strany a toho času člen uskupení Čeští lvi Pavel Matějný a Jana Tvrdá z Chotěbuzi. Tématem hovoru byla bezpečnost obyvatel. Akci hlídalo na dvě stovky policistů i s vrtulníkem, vše proběhlo v klidu.

O cenu zápolí autoři nejlepšího zelí

NA BARU v Jihočeské restauraci v Příbrami kvapem close Komisaři hodnotí vzorky zelí. Uprostřed Ivan Chaloupek. zoom_in přibývají půllitrové jménem označené sklenice s doma nakládaným zelím. Do večera se tu nahromadí k neuvěřitelným třiceti vzorkům. Právě startuje soutěž o nejlepší doma naložené Březohorské zelí 2014. Příbramský deník je mediálním partnerem. Ochutnávání, okukování a očichávání vzorků v očíslovaných miskách je hotový rituál. Tentokrát jsou vzorky specifické svou odlišností v barvě, křupání, množství kmínu, některé je přesolené, jiné příliš kyselé. Komisaři dokola s vidličkou obchází stůl, přičichávají, koštují, prohlížejí a zapisují dojmy. První místo získala Ludmila Bergelová z Příbrami.

Zlatý nuget Bečánova 2014 v Obecnici

close Zlatý nuget Bečánova 2014. Trpaslíci z Brd. zoom_in ANI BLÁTIVÝ povrch „stadionu" v Obecnici účastníky Zlatého nugetu Bečánova neodradil. Spíš naopak. Organizátoři, kteří před čtyřmi lety převzali soutěž do vlastních rukou, zapsali letos rekordních 52 posádek chrtů a exotů. Organizátoři se snaží každý ročník něčím osvěžit. Letos například navýšili počet cen a také rozšířili kategorie. Na další, 35 ročník, plánují přidat mezi kategorie rýžování zlata ze zlatokopecké pánve, aby se prý vrátili k původu soutěže.

BŘEZEN:

Marie Břeňová vydala knížku    close Marie Břeňová ze Sedlčan se svou knihou. zoom_in

V MĚSTSKÉ knihovně v Sedlčanech se v polovině března odpoledne konal slavnostní křest nové knihy jedné z nejznámějších novinářek Příbramska Marie Břeňové s názvem Novinářská ohlédnutí aneb střípky a klípky (nejen) ze Sedlčanska. Kmotříčky knihy zkušené reportérky Příbramského deníku, Sedlčanského kraje a dalších periodik, která letos oslaví významné životní jubileum se stala celá řada významných osobností. A to jak z politiky, tak především z kultury. Každý z kmotříčků knihy autorce unikátním způsobem pogratuloval.

Lázské nemehlo provětralo 300 turistů

Z HŘIŠTĚ v Lázu vyráží o první březnové sobotě přes tři sta lidí s batohy, psy, kočárky, hůlkami a někteří dokonce s imitací kravského vemene s pěti struky, jemuž místní říkají lázské nemehlo. A to se právě mělo opět po roce pořádně vyvětrat při dvou různě dlouhých trasách, které vedly kolem památného jilmu.

DUBEN: 

Fit senior připravil cvičení a osvětu       close Na snímku se těší zleva Dana Křížová, Anna Ptáčková, Eva Bošková a Marie Bendová na cvičení s fyzioterapeutkou Vlaďkou Svobodovou. zoom_in

RANNÝ seniorský věk podle odborných tabulek začíná v pětapadesáti, ale o tom si může každý myslet své. A členové z příbramské organizace Fit senior jsou přesvědčeni, že jak kdo žije, tak i stárne. Proto, když se dověděli, že se pro ně koná dvoudenní víkendová akce v budově příbramské Waldorfské školy, rádi obětovali hodiny venkovních aktivit za čas strávený s odborníky na zdravý styl a dlouhý život, lékaři a cvičiteli. Na snímku je zleva Dana Křížová, Anna Ptáčková, Eva Bošková a Marie Bendová.

Děti vyrazily na velikonoční koledu

close Děti vyrazily na koledu také v Bezděkově. zoom_in STEJNĚ jako všude, tak i na Bezděkovské čekal o velikonoční sobotě netradiční budíček. A byl to pořádný rachot. Děti totiž vyrazily na koledu. V bandě koledníků nechyběli ani Radim Dražan (vlevo) a Filip Mis s řehtačkami. „Dneska jsme museli vstát hodně brzo, už v sedm ráno jsme šli na koledu," řekl Příbramskému deníku Filip. Obejít celou vesnici s koledou zabralo dětem skoro celé dopoledne. Ale vyplatilo se. V košíčkách si odnesly hromadu sladkostí, vajíčka a také penízky. „Bonbóny si chceme šetřit, ale asi nám moc dlouho nevydrží," shodli se oba koledníci.