Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti březnické střední a vyšší školy bodují v celostátních soutěžích

Březnice – Vyšší odborná škola a Střední odborná škola v Březnici díky svým studentům boduje na celostátních soutěžích. V soutěži Zemědělec – Krajinář - Krajánek dvě studentky oboru Agropodnikání reprezentovaly školu na celostátní soutěži středních zemědělských škol v oblasti ekologie a zásad správné zemědělské praxe.

17.4.2014
SDÍLEJ:

STUDENTKY Kristýna Čedíková a Eliška Vaňková obsadily v soutěži druhé místo. Foto: archiv školy

Soutěž, kterou pořádala 2. dubna Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola v Táboře, měla dvě části – Prezentace „Můj domov – moje krajina" a písemné a praktické provedení úkolů, které byly sestaveny z pěti celků: Ekologie a příbuzné obory; Legislativa ochrany přírody a krajiny, zemědělského půdního fondu; Zásady správné zemědělské praxe; Odpady a nakládání s nimi a Ekosystémy a potravní řetězce.

„Studentky Kristýna Čedíková a Eliška Vaňková obsadily krásné druhé místo, získaly pohár a knižní odměnu. Ještě před návratem si stihly prohlédnout unikátní botanickou zahradu v areálu táborské školy a některé druhy ohrožených zvířat," informovala Ivana Švejdová za školu a dodala, že doufá, že se škole bude takto dařit i v dalších soutěžích, které ještě letos na studenty z oboru Agropodnikání čekají.

Soutěží se i v couvání s traktorem

Již po šestnácté pak proběhla další soutěž zemědělských škol oboru Agropodnikání. Tuto soutěž pořádá vždy škola, která v minulém roce obsadila 1. místo. Takže v letošním roce se akce konala na zemědělské škole v Olomouci.

„Na počátku této soutěže se jí z celé republiky zúčastnilo 35 škol, letos nás již bylo jen 26. V této konkurenci náš žák Jiří Borzyk obsadil čtrnácté místo. Tajně jsme doufali, že se umístí lépe, protože na to měl. Je to student, kterého zemědělství baví a bude v něm po maturitě pracovat. Bohužel se vždy nedaří tak, jak si přejeme," okomentoval výsledek kantor Jiří Beran.

Tato soutěž je obtížná a všestranná. Soutěžící musí podle Berana umět couvat s traktorovým přívěsem, znát všechny rostliny a plemena zvířat, seřídit zemědělský stroj a vypočítat odpis, daň, odměnu.

„První místo obsadila zemědělská škola v Benešově, druhé byly Klatovy a třetí Přerov. Když se však podíváme na výsledkovou listinu, zjistíme, že jsme ze zemědělských škol našeho kraje byli na druhém místě ze šesti škol a to není tak špatné. Ve středu 23. dubna čeká ještě tohoto žáka jízda zručnosti s traktorem v Blatné a pak maturita. Věřím, že v těchto zkouškách bude úspěšnější," dodal Jiří Beran.

Autor: Redakce

17.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení