Sám od roku 2009 pořádá studentskou Tour cyklopouť. Studenti a mladí z Příbrami se již nyní připravují na letošní už 4. ročník, kdy ujedou ve dvou dnech téměř 200 km. Na konci června bude na startu opět připraveno dvacet mladých amatérských cyklistů z Příbrami, kteří se vydají na 200 km dlouhou trasu po stopách poutníků z města Bodenmais putujících na Svatou Horu u Příbrami již od 17. století.

„Již nyní najíždíme první desítky kilometrů,“ dodal jeden z účastníků. Jedná se o projekt na podporu mládeže, zdravého životního stylu, který zároveň napomáhá českoněmeckému porozumění. Akce si také klade za cíl přispět k rozvoji cyklistiky, k prosazení možnosti sportovat a jezdit na kole každý den, třeba i do školy nebo do práce, jako je tomu právě v Německu a tím také dbát na ekologickou odpovědnost.

„Ano chceme také změnit myšlení lidí. Není bez zajímavosti, že kdo jezdí na kole, šetří peníze, dělá něco pro své zdraví a především jezdí zcela ekologicky.“
Podle studie Německého cyklistického klubu je navíc jízda po městě ve vzdálenosti do šest kilometrů rychlejší než autem. „Tak neváhejte a vyzkoušejte kolo jako dopravní prostředek také,“ nabádá Josef Hovorka.