Pavlovi pomáhají i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“.

„V průběhu září a října si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti, tedy člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou,“ vysvětlila policejní mluvčí příbramského oddělení Policie ČR Monika Schindlová.

Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry. „Do konce roku by měla být známá celková částka, kterou se podařilo na handicapovaného mladíka vybrat,“ dodala Schindlová.

Na Příbramsku se zúčastnilo akce šest středních škol, zasportovalo si celkem 203 studentů a 44 % z nich se podařilo dané testy splnit. Ti, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie.