Studie má zmapovat stávající objekty cestovního ruchu, jejich umístění, infrastrukturu, doprovodné činnosti a služby i dopravu k tomu sloužící. Jedná se například o ubytovací a restaurační objekty, informační centra, sportoviště, památky, či turistické trasy. „Studie se stane koncepčním dokumentem pro podporu a rozvoj cestovního ruchu na území Sedlčanska i jeho přilehlého okolí,“ uvedl radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Ladislav Kutík.
Klastr je vymezen katastrálními územími obcí Sedlčany, Dublovice, Jesenice, Kamýk nad Vltavou, Klučenice, Kňovice, Kosova Hora, Krásná Hora, Křepenice, Milešov, Nalžovice, Nedrahovice, Nechvalice, Osečany, Petrovice, Počepice, Prosenická Lhota, Příčovy, Radíč, Solenice, Svatý Jan, Štětkovice a Vysoký Chlumec.
„Studie by měla zmapovat i jiná stávající zařízení a objekty, které jsou v současné době v cestovním ruchu nevyužívané, avšak pro jeho rozvoj využitelné,“ dodal Ladislav Kutík s tím, že studie následně navrhne doplnění území novými zařízeními.