Je tomu už dlouho, co se začalo v Březnici mluvit o tom, že ve městě vyroste nový supermarket. Má stát na části autobusového nádraží. Zatím se ale nic neděje a mezi lidmi kolují "zaručené" zvěsti, že investor od svého záměru vybudovat supermarket ve městě, které má i se spádovými obcemi 3560 obyvatel, ustoupil.

„Ti, co se těší na další obchod ve městě, se dočkají. Příprava se trochu protáhla, ale Penny Market tady bude,“ vyvrací spekulace starostka Březnice Jana Krajmerová. „Ještě není dokončeno stavební řízení. U podobného projektu je příprava časově náročná - vyjadřují se k tomu různé dotčené orgány,“ řekla starostka s tím, že všechny dohody nebo smlouvy mezi společností a městem platí.

Penny Market bude tedy stát u autobusového nádraží. V Březnici tak bude druhý obchod podobného typu. Na okraji města totiž stojí několik let Norma.

Společnost už s předstihem odkoupila od města pozemek za cenu 810 korun za každý metr čtvereční. To je podle radnice cena odpovídající zásadám prodeje v této lokalitě. Výstavba Penny Marketu svým umístěním na nádraží oproti mnoha podobným projektům v jiných městech nezabere zemědělskou půdu nebo jinou část krajiny. Město s investorem prý uzavřelo smlouvu výhodnou pro radnici.

„Společnost totiž vybuduje nejenom obchod doplněný o řeznictví, ale i parkoviště, příjezdovou cestu k obchodu a bude navíc financovat potřebnou přestavbu autobusového nádraží,“ uvedla k obsahu smlouvy starostka Jana Krajmerová. Za peníze firmy má být rovněž postavený chodník v Hlubyňské ulici ze strany řadové výstavby, zrekonstruována silnice a také veřejné osvětlení.
Společnost již zaplatila zálohu za pozemek. Zbývající peníze přijdou na účet města až po ukončení stavby, a to na základě geometrického zaměření a přesné výměry. Prodejem získá městská kasa přibližně 3,5 milionu korun.

Oproti původnímu záměru bude stavba vypadat jinak. Od pohledu z města bude v přední části zachováno parkoviště autobusů a za ním vyroste parkoviště pro zákazníky. Vejde se tam 71 aut. Samotná prodejna bude situována až do zadní části nádraží. Změna byla nutná z toho důvodu, že pod nádražím je zatrubněný potok. Tuto variantu s prodejnou v zadní části upřednostnili zastupitelé, a přáli si to i obyvatelé. Kolem stavby bude také zeleň na ploše zhruba 2850 metrů čtverečních