Vyplynulo to z ankety mezi snoubenci na Příbramsku.

V oblibě jsou svatby na volných prostranstvích, jako jsou zahrady, parky a louky, lákavé jsou i sňatky na zámcích v Dobříši nebo v Březnici. Nedávno si dokonce jeden pár řekl své ano u kapličky na bájném vrchu Třemšín. Svatby na romantických místech přispívají k uvolněnější atmosféře. Stále častěji jsou také svatby laděny do jedné barvy či jednoho tématu.

“Zaznamenáváme nový trend zájmu o svatby ve Strži u Staré Huti, kde je Památník Karla Čapka. V červenci, který charakterizovalo velké množství
sedmiček, jsme opravdu zaznamenali zvýšený zájem o svatby. Jednalo se hlavně o termíny 7. a 20. července, které byly v podstatě obsazeny od konce minulého roku“, uvedla matrikářka Jitka Hrubá z Dobříše.

Stejně na tom byli i na Svatá Hoře. „Na tyto červencové dny jsem musel několik párů odmítnout. Z důvodu pravidelných bohoslužeb by nebylo možné vše časově skloubit,“ řekl páter Petr Beneš. Opakem byla Březnice. „Obřadů bylo stejně jako jindy a žádné mimořádné se u nás nekonaly,“ sdělila matrikářka Hana Tomášková.