Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na opravu tobogánů bychom peníze dali, říká Josef Řihák

Příbram /ROZHOVOR/ – V těchto dnech končí oprava tobogánů v příbramském aquaparku. Společně s dalšími problémy se jejich několikaměsíční rekonstrukce stala jedním z důvodů pro odvolání Pavla Pikrta, ředitele Sportovních zařízení města Příbram (SZM), které mají aquapark na starosti.

6.8.2010 13
SDÍLEJ:

Příbramský aquapark 29. června a 23. července.Foto: Jiří Kubík

Záležitost je neustále živým tématem k diskuzím mezi Příbramáky. Zeptali jsme se starosty Příbrami Josefa Řiháka, jak pohlíží na situaci on.

V rozhovoru v Deníku bývalý ředitel SZM Pavel Pikrt poznamenal, že vidí ve svém odvolání snahu o „politickou popravu“ a že odůvodnění rozhodnutí městských radních jsou spíše nafouknutou bublinou.

Nic politického v tom nevidím. Neberu nikomu jeho názory, ale v tomto případě panovala delší dobu nespokojenost s tím, jak jsou vedeny Sportovní zařízení města Příbrami.

Nerozhodovali jsme tedy na poslední chvíli. Řediteli jsme snížili plat i jsme ho opakovaně upozorňovali na věci, které nám vadili. Vzpomínám na dobu zhruba před patnácti lety, kdy byl pan inženýr Pikrt odvolán z funkce ředitele Technických služeb Příbram. Podle usnesení z rady byly důvodem neuspokojivé pracovní a hospodářské výsledky. Odvolaný byl radními za KDU-ČSL a ODS. I tehdy se podle pana Pikrta jednalo o politikaření z důvodu blížících se voleb. Pokud se mám vyjádřit k tomu, že se nyní jedná o politický boj, tak musím říci, že jsem ze stejné strany jako Pavel Pikrt. Na jednání rady jsem po důkladném rozvážení podal návrh na odvolání ředitele a bylo to pro mě velice těžké rozhodnutí. Ale nikdo se nemůžeme schovávat za členství v politické straně. Funkce ředitele je prostě manažerská funkce a tu buď zvládáte, nebo ne.

Jak je to s financováním oprav a úklidu v areálu příbramského aquaparku? Radnice prý odmítla peníze na opravy poskytnout.

Sportovní zařízení města Příbram žádaly při přípravě městského rozpočtu o několik milionů korun na opravy týkající se venkovního bazénu. Vzhledem k tomu, že jsme snižovali rozpočty příspěvkovým organizacím a šetříme, tak jsme se rozhodli neprovádět kompletní rekonstrukci bazénu. Ale na opravu týkající se výměny kachlíků, na pískoviště či lavičky a sekání trávy organizace peníze ve vlastním rozpočtu má. I v případě, kdy by je neměla, mohla by požádat a finance na nutné opravy by dostala. Nikdo ale o tyto peníze nežádal.

V zimě se na příbramské technické služby snášely desítky stížností týkající se špatného úklidu sněhu ve městě. Organizace čelila i řadě žalob v případě úrazů na kluzkých chodnících. Také vy jako starosta jste po zimě mimo jiné v radničním Kahanu uvedl, že technické služby nezvládly situaci tak, jak by měly. Problémy ve sportovních zařízeních byly závažnější?

Technické služby mají široký záběr své působnosti. Nevím o žádné zimě, kdy by si někdo nestěžoval. Nejsme komunisti, abychom poručili větru dešti, počasí neovlivníme. Někdy je prostě zima taková, že se nedaří všechno zvládnout a ta situace je ve všech městech. Je ale nesrovnatelná se záležitostmi v SZM. Ředitel technických služeb Ladislav Michvocík využívá veškerých prostředků k tomu, aby své úkoly splnil. Oproti tomu SZM měly otevřít venkovní bazén a mít hotové základní opravy. Proč čekat až tam přijdeme my? Bylo to hotové za dva dny. Rozdíl je nesrovnatelný a vše máme zdokumentované na fotografiích. Jednalo se většinou o věci, na které není potřeba moc peněz, o lehko napravitelné drobné úpravy. Proč třeba na záchodě nebyla jedna žárovka?

Jak vypadá situace v příbramském aquaparku dnes?

Opravili jsme houpačky, nějaké lavičky, dali do pořádku pískoviště a dnes už by měla být dokončená i oprava tobogánu. Není pravda, že bychom převzali rozdělanou stavbu ve stavu čtrnáct dní před dokončením.

Bývalý ředitel Pavel Pikrt uvedl, že oprava probíhala pomalu kvůli nedostatku financí v rozpočtu.

Nějakých dvě stě, tři sta tisíc na opravu tobogánů by radnice zcela určitě organizaci poskytla. Pokud nebyly peníze na tuto nutnou opravu, tak měla požádat, což se ale nestalo.

Radní nedávno slibovali, že v sezoně bude malá hala na zimním stadionu otevřená, i když je nyní kvůli nedostatkům na chladícím zařízení mimo provoz. Můžete dodržet své sliby?

Situaci monitorujeme a jsme připraveni odstranit závady uvedené v revizní zprávě. Existují dvě. Jedna z nich ukazuje na velké nedostatky, ta druhá říká, že bude vše v pořádku, pokud určité problémy odstraníme. Věřím tomu, že v září malou halu otevřeme.

Autor: Zbyšek Seifert

6.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení