Ještě dva páteční veřejné tréninky společného tance proběhnou před letošními májovými slavnostmi v Dobříši, které se konají v sobotu 18. května. Zájemci mohou dorazit na zimní stadion 10. a 17. května, v obou dnech od 17 hodin.

| Video: Youtube

Letošní komunitní projekt divadla Kruh nese název Dobříš tepe jedním srdcem. A tepat bude v rytmu afrického tance yankadi tanečníka a choreografa Oussaymmo Diatty, za nímž se nadšenci z Dobříše vydali až do Senegalu.

Africké tanečníky tam na oplátku naučili choreografii z loňského projektu Roztančíme město? Roztančíme Dobříš, do něhož se zapojily na májových slavnostech tři tisíce lidí různého věku. Také loni probíhaly veřejné nácviky tance na choreografii Dominika Vodičky a za doprovodu Pekařovy písničky Letní.

| Video: Youtube

Program Dobříšských májových slavností, které se odehrají na několika místech, je více než pestrý. Zahrnuje spoustu sportovních ukázek a hravých aktivit, tanec, divadlo, výstavy i módní přehlídku, pouť nebo jízdy na ponících. A samozřejmě muziku, od swingu přes dechovku až k hlavním hudebním hostům slavností, jimiž jsou Ivan Mládek se svým Banjo bandem a kapela České srdce.

Kdy bude Dobříš tepat jedním srdcem? Africký tanec se bude tančit od 18.15 do 18.30 hodin u hlavní scény.