Mezi nejhorší patří ulice Žežická, Politických vězňů, Osvobození a Březnická, což je nejpoužívanější trasa v Příbrami. „Vyhnu se jedné jámě a vjedu do druhé. Když je mokro, mám co dělat, abych neohodil lidi na chodníku,“ lamentuje šofér Jindra z Příbrami.

O ty nejhorší pasti na komunikacích, které spravuje kraj, už se silničáři postarali. „Nemůžeme si dovolit nechat výtluky v silnicích, lidé by si ničili auta. Letošní zima ukázala všechny nepravosti. Silnice by potřebovaly úpravu celých koberců, ale to většinou nebude z finančních důvodů možné. Takže se převážně lepí,“ popsal situaci Michael Schuster, vedoucí provozu Správy a údržby silnic Benešov, pod kterou spadá i Příbram.

Provizorně se v současné době opravují i komunikace patřící městu. „Na některých silnicích už jsme začali, ale zastavilo nás počasí. Nyní je vyhlášené výběrové řízení na další opravy, až skončí a bude přijatelné počasí, bude se v opravách pokračovat. Město má na opravy k dispozici 700 tisíc korun,“ řekl místostarosta Příbrami Ivan Šedivý.

Některé silnice by zasloužily nový koberec. Které to budou a kdy, to se zatím ještě neví. „Do konce března bude možné přesněji určit, které silnice na Příbramsku budou upřednostněné. Ty, které nebudou finančně kryté, se jen vyspraví,“ sdělila Deníku Martna Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Podle mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové by v nejbližších dnech měl být k dispozici přesný plán oprav krajských silnic.

Středočeský kraj před časem umožnil lidem posílat návrhy a náměty na opravy konkrétních silnic. Zeptali jsme se, jak se dosavadním připomínkám věnuje a zda se kraji tento způsob osvědčil. „Zpracováváme náměty, které se zatím nezamítají. Požadavky a připomínky kraj vyhodnocuje a připravuje plán oprav,“ odpověděla Berill Mascheková.