Boj s koronavirem si žádá různá opatření. Mezi první z nich patří dodržování hygienických pravidel, nošení roušky, vyvarování se kontaktu s větším množstvím osob a zapomínat se nesmí ani na pravidla spojená s ukládáním odpadu.

Ochranu potřebují samozřejmě také pracovníci Technických služeb. „Všichni mají dostatek ochranných pomůcek a byli seznámeni s vyššími nároky na bezpečnost práce. V současné době je pro nás prioritou svoz komunálního odpadu a další služby pro občany Příbrami. V souvislosti s tím jsme byli zatím nuceni pozastavit některé jiné činnosti, jako je například stavba parkovacích míst,“ uvedl ředitel Technických služeb Příbram Pavel Mácha.

Radnice také radí, jak správně vyhazovat použité ústenky. „Komunální i tříděný odpad je ve městě v pravidelných intervalech vyvážený. V dnešní době, kdy jsou do odpadu každodenně ukládány také jednorázové roušky, je třeba dbát doporučení, jak odpad ukládat. Použité roušky musí být zvlášť zabalené a teprve potom uloženy do pytlů se směsným odpadem. Jiná pravidla platí pro zdravé občany a pro občany, kteří jsou v karanténě, nebo dokonce mají potvrzenou nákazu,“ dodal příbramský místostarosta Martin Buršík.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník