Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Technické služby v Příbrami jsou na zimu připraveny, jak ukázala kontrola

Příbram – Minulý týden proběhla v areálu Technických služeb města Příbrami každoroční prohlídka a kontrola připravenosti zaměstnanců a techniky vyčleněné na zimní údržbu. Plán zimní údržby letos mohli občané města připomínkovat, tvořil se totiž nový na období let 2016-2020.

2.11.2015
SDÍLEJ:

V areálu Technických služeb města Příbramě proběhla minulý týden prohlídka a kontrola techniky vyčleněné na zimní údržbu. Zkontrolovat připravenost technických služeb přišel místostarosta města Příbrami Václav Švenda.Foto: Pavlína Svobodová

„Zimní údržba se provádí podle plánu zimní údržby v období od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. Pokud vznikne zimní povětrnostní situace mimo toto období, zmírňují se závady ve sjízdnosti a schůdnosti komunikace bez zbytečných odkladů přiměřeně k vzniklé situaci," vysvětluje ředitel Technických služeb Pavel Mácha a dodává, že v současné době je zabezpečen posypový materiál na předpokládanou spotřebu v průměrné zimě. Pro letošek je to tedy 500 tun soli a 200 tun inertního materiálu.

Na údržbu chodníků a ulic během zimy v Příbrami mají technické služby vyčleněnu tuto techniku:

* na údržbu silnic: 4 x silniční sypač, 2 x traktor s radlicí a 1 x chodníkový sypač
* na údržbu chodníků: 5 x chodníkový sypač, 3 x malá mechanizace s radličkou a malá sněhová fréza
* na údržbu integrovaných obcí: 2 x traktor s radlicí
* na nakládání posypového materiálu a úklid sněhu shrnováním: 3 kolové nakladače z toho jeden smykový.

Do ručního úklidu sněhu z chodníků může být v případě potřeby zařazeno až 60 pracovníků. „Tyto všechny síly a výše uvedené prostředky nasazujeme do ulic v případě hromadného spadu sněhu. Je třeba si uvědomit, že v tomto případě je nadřazená a zcela prioritní zimní údržba. I přesto některá střediska jako je svoz odpadů a další musí plnit své úkoly bez ohledu na povětrnostní podmínky," vysvětluje ředitel Mácha s tím, že s ohledem na kapacitní možnosti mají technické služby dále uzavřeny smlouvy s firmami k odstraňování kalamitních situací.

Technické služby Města Příbrami zabezpečují zimní údržbu 99 autobusových zastávek, 203 přechodů pro chodce, 56 schodišť 116 km chodníků, z toho 68 km jsou uklízeny strojově a 48 km ručně. Rovněž je udržováno asi 153 km silnic.

Pro úplnost: město nezabezpečuje úklid ulic Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, T.G.M., Jinecká, Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, k Podlesí, spojnici Podlesí – Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků, Jinecká, Dobříšská a Ke Stadionu. Tyto silnice patří Středočeskému kraji a ten také zabezpečuje jejich údržbu.

Pavlína Svobodová

Autor: Redakce

2.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení