Budova totiž nabízí zhruba sedm tisíc metrů čtverečních. „Možnosti, jak prostor využít, jsou stále široké," řekl Příbramskému deníku vedoucí březnického judistického klubu Karel Kříž. A to i přesto, že zprovoznit budovu by stálo nemalé úsilí. Propadlé podlahy, rozbité okenní tabulky, zápach a zničené vybavení – stav objektu je alarmující.

Karel Kříž by prostory chtěl využít jako tělocvičnu pro judisty. Objekt ale patří Sokolské župě. Řešením je proto bezúplatný převod, odkup nebo pronájem.
„Již třikrát jsme proto jednali se Sokolskou župou o bezúplatném převodu, abychom zde vybudovali dětské hřiště, pro které je to velmi vhodná lokalita," vyjádřil se už dříve k situaci březnický místostarosta Petr Procházka.

Zatím ale bezvýsledně. S neúspěchem se setkal i Karel Kříž. „Stále se snažíme situaci vyřešit. Náš zájem pořád trvá. Byli jsme ochotní i budovu odkoupit či přistoupit na dlouhodobý pronájem. S pomocí dotací a sponzorů bychom pak prostory opravili," plánuje Kříž. V minulosti se o to pokusil. „Dokonce jsme už byli dohodnutí i s městem, že nám zdarma poskytne kontejnery na úklid, ale den před tím, než jsme měli začít sokolovnu vyklízet, vedení Sokolské župy řeklo ne," podotkl Kříž.

A jak se k situaci staví vlastníci budovy?

„Nic se zatím nedohodlo. Stále se to řeší, ale ne přes média. Více vám na to nebudu odpovídat," vyjádřil se ve středu starosta Sokolské župy Jungmannovy Josef Cmíral.