Minulostí je už i první turnus Letního stanového tábora Trilobit v Ohrazenici, kterou provozuje parta místních mladých lidí. Hned první dva týdny si každoročně rezervují pro sebe. Mají již hodně příznivců mezi dětmi z okolních obcí, ale i jejich vzdálenějších kamarádek a kamarádů. Ti si každoročně hlídají termín přihlášek, aby jim možnost účasti neunikla.

Osvědčená parta vedoucích v čele s Martinem Endrštem již dlouho dopředu připravuje program, jehož stěžejní součástí je celotáborová hra. Ta je věnována pokaždé jinému lákavému tématu. Tentokrát probíhala pod názvem Dva roky prázdnin.

Úvod se odehrával na výletní lodi v Tichomoří. Účastníci se přenesli do exotického okolí Austrálie a nového Zélandu. Poklidná plavba s kapitánem ale záhy končí. Jejich koráb přistane na neznámém ostrově, a navíc přijdou i o kapitána. Ke všemu ještě vyloví láhev, v níž je dopis s naléhavou prosbou trosečníků o pomoc o vysvobození z pustého ostrova. Děti se je pokusí zachránit, ale ukáže se, že to nebyli trosečníci, ale piráti. A dobrodružství začíná.

Po celé strastiplné cestě připravili organizátoři řadu překážek, jejichž plnění vyžaduje zručnost a důvtip. K tomu se tentokrát přidalo i počasí. Druhé vyjednávání s piráty muselo být odloženo, protože se přihnala silná průtrž mračen s kroupami, a podle předpovědní mapy se hnaly další vlny srážek.

Kromě celotáborové hry se uskutečnila řada dalších sportovních i společenských akcí. Populární je například pro Ohrazenici specifická „hra na Alíka“ nebo pěvecká soutěž Ohrazenický Slavík. Prostě dva týdny prázdnin byly naplněny spoustou zážitků. Nezapomenutelné dojmy zůstávají i z nočního programu, který mladší účastníci strávili v lesích blízko základny, starší se vydali na svahy bájného Plešivce.

O tom, jak se daří organizátorům účastníky zaujmout, svědčí zájem, s nímž se kluci a holky každoročně rádi vracejí zase právě sem.

Miroslav Maršálek