Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Testováno na lidech. Tak zní slogan křepenické pekárny

Křepenice – Alena a David Kramešovi z Křepenic jsou jedni z prvních podnikatelů, kterým bude v sobotu 19. dubna při Farmářských trzích v Sedlčanech slavnostně předán certifikát Toulava, regionální produkt.Jak Alena podotkla, ze stejné obce obdobnou značku kvality dostane ještě řezbář Václav Křížek. Oba se účastní také v Městském muzeu v Sedlčanech v pátek 11. dubna a v sobotu 12. dubna Dnů řemesel v čase předvelikonočním.

9.4.2014
SDÍLEJ:

ALENA Kramešová vystudovala ekonomiku na Báňské univerzitě v Ostravě, manžel David je absolventem gymnázia. Je technicky založen a v pekárně se věnuje hlavně tomu, aby vše fungovalo. Foto: Marie Břeňová

Na otázku, zda byla cesta k získání certifikátu obtížná, křepenická pekařka reagovala s úsměvem: „Pro nás ne, protože náš produkt je skutečně regionální. Chleba děláme ze sedlčanské mouky, žitného kvasu, vody, semínek, kmínu a soli. Nepoužíváme žádné konzervační, barvicí ani kypřící látky. Vyrábíme poctivý kvasový chléb." S úsměvem dodala: „Naším sloganem je: Testováno na lidech."

Jak to všechno začalo?

Alena Kramešová se s domácím pečením chleba setkala již v dětství. A tyto vzpomínky v ní kdesi hluboko zůstaly. Vypráví: „Moje babička bydlela na Valašsku, měla pec, ve které občas zatápěla. Dělala frgály, mazance, vánočky, ale pekla především chleba. Já jí pomáhala. Moc se mi to líbilo a vím, že mi její chleba moc chutnal." Když se přestěhovala do Prahy, kde byla nabídka chlebů veliká, stále vzpomínala na ten babiččin kvasový…

„Občas k nám jezdila paní z Podkrkonoší a vozila nám kvas, ze kterého jsme vyráběli krkonošské kyselo. Přečetla jsem si, že z kvasu jde připravit zdravý chleba bez droždí a jakýchkoliv kypřidel. A my máme rádi poctivé věci a bez chemie," říká s tím, že když se jim narodily děti, byl už k prvním pekařským pokusům jen krůček.

Bochníky sázeli 
do historické pece

Chalupu v Křepenicích zdědili manželé Kramešovi po rodičích. V této vesnici u Sedlčan od roku 2007 nastálo bydlí. Přímo v chalupě mají i pekárničku na domácí chleba. Provozují ji jako svoji hlavní živnost přesně rok. Protože poptávka po ručně tvarovaných bochnících stoupá, v současné době výrobu rozšiřují. Zatím jsou ale Alena a David Kramešovi, kromě jedné brigádnice, jedinými zaměstnanci svojí firmy. Připouští, že s pekařským řemeslem začali experimentovat již před čtrnácti lety v Praze. Nejprve pečení tradičního chleba učila Alena Kramešová svoje známé, později pořádala kurzy i pro neznámé lidi.

Jednou z životních křižovatek pro ni byl televizní pořad Sama doma, kam byla pozvána. „Ve studiu jsem předváděla, jak upéci chleba bez chemie doma. Kameramanům i moderátorům hodně chutnal, ale divili se, proč nemám vlastní pekárnu," vypráví. „Když jsme se přestěhovali do Křepenic, seznámila jsem se s majitelem Krčínovy tvrze Pavlem Chudárkem a jeho životní partnerkou Aničkou. V tvrzi mají pec, která pochází z bůhvíjakého století a vejde se do ní patnáct bochníků. Na ní jsme se učili správně zatopit, což byl docela oříšek. Není divu, že jsme z pícky vytáhli nejprve i několik chlebů černých jako uhel," svěřuje, co předcházelo nápadu mít pekárnu vlastní.

„S chleby z Krčínovy tvrze jsme vyráželi na trhy, ale uvědomili jsme si, že takový výrobek by byl běžně finančně nedostupný. Pokaždé měl navíc trochu jinou chuť," říká, že záhy pochopila, že tudy cesta nevede. Aleně Kramešové se hodily zkušenosti z oboru potravinářství, které získala díky svému zaměstnání v Povltavských mlékárnách. Kontaktovala se s hygieniky, aby věděla, co všechno musí pro povolení výroby podniknout. Trvalo to ale ještě asi tři čtvrtě roku, než získala vše potřebné a mohla oficiálně zahájit výrobu.

Manžel obětoval veterána

Pekařka poznamenává, že první pec pořídili hlavně díky tomu, že manžel prodal svého starého kamaráda tatrovku – veterána. „Tím jsme získali základní kapitál na rozjetí živnosti. Naším prvním obchodem, kam jsme vloni 1. dubna začali chleba dodávat, je Řeznictví Dvořák v Sedlčanech. Nyní Jaromír Dvořák nabízí kvasový chléb každou středu i ve svých prodejnách v Příbrami. Dodáváme i do farmářské prodejny Náš grunt, která je na okraji Václavského náměstí v Příbrami," poznamenává. „Postupně přidáváme a zásobujeme další místa – Neveklov, Benešov, Vrchotovy Janovice, Olbramovice, Bystřici… Chleba přímo v naší pekárně v Křepenicích odebírají místní lidé, ale jezdí si pro něj i ze Sedlčan a okolí. Teplý míváme v podvečer," říká.

Pekaři musí většinou brzy vstávat. U Kramešů to ale neplatí. „Můžeme si pospat. Máme třífázově vedený kvas, zaděláváme kolem osmé hodiny ráno, kynutí těsta neuspěcháváme, dáváme čas přirozenému procesu kvašení. Odpoledne odvažujeme těsto, dáváme ho kynout na ošatky a potom sázíme do pece. První chleby jsou hotové kolem šesté hodiny odpoledne," vysvětluje. „Může se jíst i teplý, nenadýmá – i lidé, kteří mají problém se zažíváním, si jej chválí," podotýká. „Chléb má dlouhou trvanlivost, neplesniví," dodává.

Prorazit na trh nebylo jednoduché

Pekařka, která vystudovala ekonomii, si prý dokázala spočítat, že prorazit na trhu nebude snadné. „Uvědomila jsem si, že lidé už nemají zažitou ani chuť žitného chleba, protože se vyrábí hlavně z pšeničné mouky a obsah žita bývá tak dvě procenta, aby mohli výrobci uvádět, že je pšenično – žitný. Rozhodla jsem se konkurovat kvalitou. Náš poměr je 60 procent žita a 40 procent pšeničné chlebové mouky a bereme ji ze sedlčanského mlýna," říká ke složení. „Máme elektrickou sázecí pec, ale pečeme v ní na speciálním kameni. Kapacita je sto bochníků denně. Sázíme většinou čtyři až pět dnů v týdnu," říká.

K řemeslu má nejblíž nejmladší

„Do budoucna bych ráda dělala kváskové mazance. Pohrávám si s myšlenkou i na housky, ale tento rok chceme především rozšířit provozovnu. Vidíme, že potřebujeme větší prostory," uvažuje pekařka.
Kramešovi věří, že pekařina se v rodině udrží. Ze tří dcer (22, 15 a 7 let) má zatím největší zájem o řemeslo ta nejmladší. „Slibuje, že pečení chleba rozšíří i o kváskovou pizzu. Proč ne?" směje se Alena Kramešová.
Na otázku, zda něčeho v podnikání nelituje, odpovídá: „Jedině toho, že mne to mohlo napadnout možná už o deset nebo patnáct let dřív!"

Marie Břeňová

Autor: Redakce

9.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení