Společnost mezi nominovanými umělci v kategorii činohra jim dělají Zuzana Stivínová, František Němec, Lucie Bílá či Jiří Langmajer.

„Filip Blažek jako McMurphy je hlavním trumfem zdařilé inscenace. Nejen díky svému typu a schopnosti působit autenticky, ale především proto, že dokáže mimořádně působivě vyjádřit sílu osobnosti, jejíž samozřejmou součástí je lidskost, schopnost empatie a tolereance. Jeho McMurphy je přirozeným vůdcem, a to i bez ohledu na vlastnosti, které ho zrovna nectí. Blažek dokáže zvýraznit svobodomyslnost a nepoddajnost postavy vnitřní energií, šaškováním a jakousi humornou sebereflexí. Ale především má osobitou morálku, lidské cítění a hrdost, která mu nedovolí vzdát i prohraný zápas. Strhující výkon!,“ Tak zní hodnocení odborné komise pro udělování cen Thálie.

„Nominace byla obrovským překvapením a dost mě i zaskočila. Nikdy by mě ani nenapadlo na to pomyslet. Ale samozřejmě mě to ohromně potěšilo,“ svěřil se svými pocity z nominace na prestižní divadelní cenu Vojtěch Záveský.

Slavnostní vyhlášení vítězů již 16. ročníku divadelních cen Thálie se koná 28. března v Národním divadle. Vyhlášeny budou i další kategorie jako opera, opereta a muzikál či balet.