Ta dostala název podle velkého obdivovatele zdejší krajiny inženýra Langa. Jeho vnuk také velkou měrou přispěl k její stavbě. Je to rozhledna, která patří spíše k těm nižším, ale všechno dožene svým umístěním.

Samotná rozhledna je patnáct metrů vysoká. Až nahoru návštěvník musí vystoupat po sedmačtyřiceti schodech. Na této stavbě zaručeně uspějí i slabší povahy, protože rozhledna nabízí hned čtyři vyhlídkové plošiny v různých výškách. Nejvyšší je v jedenácti metrech.

Ovšem konstruktéři rozhednu postavili na téměř šest stovek vysokém vrchu, takže ve skutečnosti se rozhledna nachází dostatečně vysoko, aby byli obdivovatelé krásných výhledů uspokojeni.

Při pohledu na sever se v dálce zjeví věž Cukrák u Prahy, západním směrem se rozprostírají úchvatné Brdy, na východě je vidět Českomoravská vrchovina a jižně se lze pokochat výhledem na Orlickou přehradu, zámek Orlík a třeba také Boubín na Šumavě. K tomu všemu si návštěvníci mohou prohlédnou krásnou krajinu, do níž se už dávno zařízla řeka Vltava a společně vytvořily nádherné scenérie a malebná zákoutí. Za velmi dobrých podmínek lze zahlédnout i Alpy.

Langova dřevěná rozhledna byla vybudována zhruba před deseti lety a nachází se v bezprostřední blízkosti chaty Onen Svět. Jak již název chaty napovídá, je všude kolem samota. Nejbližší civilizací je obec Lašovice. Nedaleko odtud je rovněž obec Klučenice a kemp Podskalí u Orlické přehrady.

Rozhledna je přístupná od 1. května do 30. září, ale otevírací hodiny jsou velice zajímavé. Každé úterý až pátek od 11 do 22 hodin, to znamená, že v září lze spatřit okolní krajinu už zahalenou do tmy. Přibližně od května do září si můžete na rozhledně objednat a dopřát zážitek, který jinde jentak nenaleznete, totiž romantickou večeři na rozhledně. Tu vám sprostředkují zaměstnanci chaty Onen Svět. O občerstvení tedy není u rozhledny nouze.

Kvůli velmi dobré dopravní dostupnosti se autem dostanete prakticky až před vchod, což potěší i pohodlnější obdivovatele krajiny. Nejsnazší cesta k rozhledně je tedy autem do Lašovic, odkud vás už navedou ukazatelé přímo k samotné rozhledně a zdejší turistické chatě Onen Svět.

Druhou možností je nechat auto přímo v Lašovicích a odkud je to z návsi necelý kilometr po červené turistické značce.

Přímo ve vchodu rozhledny se nachází fotogalerie zachycující jednotlivé momenty stavby.

Traduje se, že pokud z kopce uvidíte elektrárnu Temelín jasně, s ostrými rysy, je to předzvěst pěkného výhledu. Jako u všech rozhleden platí, že nejlepší výhledy jsou po ránu za větrného počasí.