Nové Podlesí – Příchod nového roku oslaví v Podlesí stylově v Hospodě Za Komínem. V úterý od 20 hodin se tady bude tančit na hity ve stylu oldies. Vstup je zdarma.

Příbram – Bujaré silvestrovské oslavy vypuknou také v Příbrami ve Staré Mlýnici. U krbu si lidé s kytaristou zazpívají a vychutnají jak víno, pivo, tak i něco k snědku. Letos si pochutnají na pečeném selátku.

Příbram – V silvestrovský podvečer nebude o zábavu v Divadle Antonína Dvořáka nouze. Jedna z nejslavnějších a světově nejvíce uváděných situačních komedií Brouk v hlavě bude od 17 hodin bavit diváky v Příbrami. Lístky je možné zakoupit také pomocí sms.

Příbram – Párty k poslednímu dni roku chystá také Junior klub v Příbrami. Začátek je od 21 hodin.

Rožmitál – Nový rok zahájí pořádnou procházkou na Rožmitálsku. I letos se totiž koná novoroční výstup na Třemšín. Pochod je bez udání startu, cíl je na vrcholu Třemšína, diplomy čekají v Lovecké boudě na úpatí Třemšína a občerstvení do 16 hodin tamtéž. Účastník si volí trasu a čas pochodu sám.

Březnice – Nový rok zahájí v Březnici už tradičním výstupem na Stráž. Na nejvyšším místě čeká na příchozí také občerstvení. Sraz je ve 14 hodin.

Hvožďany – První den v novém roce zahájí ve Hvožďanech ohňostrojem. Ten začne v 19 hodin na návsi.

Mokrsko – V úterý vyjdou také milovníci přírody na pochod na Veselý vrch nad Mokrskem. Start je ve 13 hodin z Prostřední Lhoty. Každý z účastníků by s sebou měl přinést řetěz z vánočního stromku z jakéhokoliv materiálu. Zatímco v minulých ročnících býval cílem výstup na rozhlednu, letos se akce změní na happening s heslem „Nechceme zlato, nechte nám kopec!" Akce je totiž zaměřená proti případné těžbě zlata.

Sedlčany – Poslední den v roce mohou dát zájemci před zvýšením alkoholu v krvi přednost vyšší hladině adrenalinu. Budou k tomu mít příležitost při automobilových závodech amatérů, hobby a profi jezdců. „Chcete si zkusit roli závodníka? Máte doma vůz, se kterým již nejezdíte?" lákají na akci pořadatelé do areálu Sedlčanské kotliny. Klání začíná v úterý 31. prosince v osm hodin volným tréninkem, o půl hodiny později začne měřený trénink, v 10 hodin odstartují první rozjížďky, v 11 hodin druhé rozjížďky a finálové boje budou ve 12.30 hodin.