Příbram – Další ročník jízdy zvláštního historického vlaku Herold expres, která se uskuteční tuto sobotu, si cestující mohou vybrat i z několika nových a zajímavých cílů. Výlet za historií dopravy může pro zájemce začít již v 9:00 na březnickém nádraží. Čeká je jízda vlakovou soupravou ze šedesátých let minulého století s dřevěnými lavicemi. V čele vlaku stane letos poprvé známá motorová lokomotiva řady T 444 „Karkulka". Součástí jízdy je i komentovaná prohlídka zámeckého pivovaru Herold v Březnici.

Milín – V neděli můžete zajet do Milína a místo poobědového spánku přijďte vynést zimu z města! Rozloučení se zimou obyvatelé Milína pojmou totiž tradičně, vynesou Moranu. „Průvod vyjde od knihovny ve 14 hodin, odtud půjdeme společně k nádrži Bahno, kde zapálíme, utopíme, ukamenujeme a tak nějak podobně zatočíme se symbolem zimy Moranou," zvou organizátoři na webových stránkách města. Nebudou chybět ani hry, soutěže a něco k snědku. Barevné pentle, mašle, fáborky, či vyfouknutá vajíčka se budou hodit na ozdobu líta, dalšího symbolu jara.

Příbram – Zajímavou akci cílenou především na lidi důchodového věku pořádá občanské sdružení Fit senior. Hlavní náplní programu, který se uskuteční v sobotu a v neděli pokaždé od 10 do 15:30 hodin na Waldorfské škole, je představení vhodných forem pohybové aktivity pro seniory a také přednášky. Účastníci se tak mohou těšit na jógu, přednášky od několika lékařů na různá zdravotní témata, cvičení s fyzioterapeutem, pilates a další zajímavý program. Více na stránkách www.fitseniorpribram.cz.

Příbram – Na Flusárnu opět zavítal věhlasný Cirkus Jo – Joo. Malí i velcí návštěvníci mají až do neděle možnost užít si zajímavé podívané i chvíle napětí. Lákadlem jsou nejen půlroční tygři, ale také dospělé pumy či leopardi a další zvířata. „A ještě na jednu raritu mohou diváky pozvat. Uvidí 
v akci nejmenší poníky na světě,"zve všechny principál Jaromír Joo, který si zakládá až na téměř mateřském přístupu ke zvířatům.