Žežice – V sobotu od 14 hodin v areálu K–Farmy na malé i větší špunty čeká zhruba čtrnáct stanovišť s různými soutěžemi k oslavám dětského dne.

Příbramsko – Kostely na Příbramsku se v pátek připravují na akci Noc kostelů. Rozvrh najdete pod článkem.

Rožmitál – Chcete potkat Fabiána, dozvědět se něco o typických řemeslech na Podbrdsku, nebo si strážce brdských lesů vyrobit ze šišek, mechu, kůry, trav a lišejníků? Pokud ano, můžete zavítat v sobotu do Podbrdského muzea na Muzejní noc. Začíná v 16 hodin.

Hvožďany – Obec v sobotu slaví 660 let od založení a 125 let sboru dobrovolných hasičů. Program začíná svěcením hasičského praporu v 9 hodin a skončí ve večerních hodinách.

Příbram – V sobotu se na nábřeží u Hořejší Obory od 9 do 17 hodin koná keramický trh. Pro zeleninu si můžete přijít na Zeleninový trh v horní části Pražské ulice od 8 do 12 hodin.

Příbram – Dům dětí a mládeže Příbram v sobotu dopoledne v areálu Nového rybníku pořádá oslavu ke Dni dětí. Putovat s pohádkovými postavičkami, soutěžit a bavit se můžete od 9.30 do 12 hodin.

Příbram – Dětskou oslavu pořádá v okolí Nového rybníku v neděli odpoledne také Český svaz žen. Hodinu po poledni začnou sportovní a taneční soutěže.

Program kostelů:

Příbram - kostel sv. Prokopa:
17.45 – 18.50 Pravoslavné liturgické zpěvy

Sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra:

16.00 – 23.45 Noc setkání pro děti i dospělé se slovem, hudbou a obrázky
kostel sv. Jakuba Staršího:
Program je připraven od 19 do přibližně 22 hodin. Od 19.20 do 21.00 přednáška biskupa Václav Malého – Boj za lidská práva.

Svatá Hora basilika Nanebevzetí P. Marie:

- hlavní program od 18 do 23.20 hodin. Po celý večer: Zapal svíčku v „dušičkové kapli", pro nevidomé i ostatní haptický (dotykový) model Svaté Hory, Svatohorské poutní muzeum otevřeno po celý večer, výstava fotografií Svaté Hory M. Zelenky, poutnická řemesla u Březnické brány, Pražská kaple dětem (program pro děti)

Dobříš – Noc kostelů se bude konat v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši (u zámku).
Program pro děti i dospělé – duchovní hudba a slovo k zamyšlení, varhany z kůru i zblízka, malá kostelní hudba, výstava o životě ve farnosti – od 18 do 22.30 hod.

Sedlčany – kostel sv. Martina – program je zahájen v 19 hodin zvoněním zvonů a bude pokračovat až do přibližně 22. hodiny.

Rožmitál – V kostele Povýšení sv. Kříže organizátoři připravili program od 17 hodin až do půlnoci.