Příbram – Pražská punkrocková kapela Jaksi taksi zavítá do Příbrami. V pátek 18. října zde totiž zahraje v Junior klubu. Spolu s pražskou kapelou zde vystoupí také příbramská punkrocková banda Compromysh a poprocková kapela Snadno na dno. Začátek je v 21 hodin.

Láz – V sobotu pořádá Hospůdka u Dubu v Lázu posvícenskou zábavu. Při této příležitosti zároveň oslaví hospůdka i první výročí svého otevření. Během večera vystoupí taneční skupina Osmaapůlopice a kapela Pohodáři. Stylové oblečení je vítané. Začátek ve 20 hodin.

Rožmitál – V sobotu se koná podzimní jarmark v bývalém Kulturním domě ve Starém Rožmitále. Jarmark je od 9 do 16 hodin. K zakoupení budou korálkové šperky, šperky Swarowski, háčkované a pletené výrobky či keramika. Nebudou chybět dílny pro děti a kromě jiného bude k ochutnání zabíjačka nebo francouzské palačinky. Více na www.staryrozmital.cz.

Dobříš - Děti se pobaví na za světel lampiónů při průvodu pohádkovým lesem, který se koná v sobotu v areálu zámku v Dobříši. Průvod začíná u brány anglického parku v 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nový Knín - V sobotu se v Novém Kníně koná poslední regionální trh. Nakoupit výrobky a výpěstky z regionu si můžete na náměstí Jiřího z Poděbrad od 8 do 11.30 hodin. 

Příbram - Jeden z posldeních farmářských trhů Obora se koná v sobotu od 8 do 12hodin. Nakoupit můžete - ovoce, zeleninu, uzeniny, sýry, nápoje a další dobroty jako obvykle. "Oproti minulému trhu, by měla být větší nabídka moštů, k mání by měl být i Cider. Také nabídka pečiva by měla být širší (např. o další kváskový celozrnný chléb) a nově by se měly objevit masové zavařeniny. Ohlášeno je cca 35 prodejců," zvou pořadatelé.