Březnice – Neúnavní Kačeři budou opět řádit. Tentokrát pro své příznivce připravili velikonoční party. A na jaké kapely se můžete těšit? „Vystoupí Mňága a Žďorp, Doctor Victor a příbramská kapela Uninvited," lákají všechny organizátoři. Zábavu podpoří opět fotbálky, soutěže či fotostěna. Na afterparty se o hudbu postará DJ Zbiry. Kdy a kde? V sobotu v kulturním domě v Březnici od 20 hodin.

Příbram – Na farmářských trzích nakoupíte už v sobotu. Sezona trhů začne opět v 8 hodin v areálu Hořejší Obory. Kromě tradičních lahůdek domácí výroby v podobě uzenin, sýrů, medu, pečiva si budou moci návštěvníci vybrat z pestré nabídky sazenic jarní zeleniny i květin. Koledníci pořídí i pomlázky, hospodyňky zase pečené beránky na nadcházející velikonoční svátky. Nebude chybět ani tradiční posezení u dobré klobásky, piva. Letošním překvapením bude pivo vařené v podleském pivovaru.

Příbram – Obdivovatelé minerálů se mohou těšit na další, už 53. setkání přátel nerostů, kamenů, šperků a fosílií, které se bude konat v Domě kultury v Příbrami v sobotu od 9 do 14 hodin. Akci pořádá podnik Diamo.

Lhota u Příbramě – Rockeři budou i tento týden řádit. Ve Lhotě u Příbramě totiž dnes zahraje v nové sestavě pražská power-metalová kapela Thenemis! Koncert začíná ve 20 hodin v hudebním klubu Bunggrr.

Dobříš – Také v Dobříši chystají koncert. Těšit se můžete na oblíbený dobříšský swing band, s kterým vystoupí jako hosté Mirek Topinka na tenorsaxofon a Jiří Šrain na trubku. Akce začíná v sobotu ve společenském sále kulturního domu ve 20 hodin. Vstupné dobrovolné. 

Příbram – O zábavu bude páteční večer v Příbrami postaráno. Do Příbrami dorazí kapela Monkey Business, která vystoupí v Junior klubu. Další kapelkou, kterou si Příbramáci poslechnou, bude pražská alternativní partička Recyklas. Jako speciální host večera vystoupí také zpěvačka Bára Basiková. Začátek koncertu je ve 21 hodin.

Rožmitál -  Sportovci už se začínají chystat. V neděli je totiž opět po roce čeká běh na deset kilometrů po známé trase Rožmitál-Březnice. Se soupeři změří síly dokonce už po osmapadesáté. Prezentace začíná v 9:45. Atleti pak vyběhnou v 10:30 hodin z Rožmitálu. Startovné je 50 korun.