Hrachov – Jirka Jiroušek, známý příbramský fotograf leteckých snímků, zve všechny zájemce na na vernisáž svých fotografií a s tím spojené přátelské posezení tuto sobotu v Hrachově u Sedlčan. Konkrétně přímo do areálu Ochrany fauny ČR v Hrachově. „Je to moc hezké místo, uvidíte zvířátka a mě, okolí je nádherné na výlety. V 19 hodin je vernisáž, hned potom ohýnek," zve Jiroušek do Hrachova.

Příbram – Kapela Keks vystoupí po dvou letech v příbramském letním kině. Posluchačům představí zároveň skladby z nové desky. „Na koncertě v Příbrami jsme se rozhodli dětem umožnit vstup na celý den za dobrovolné vstupné, které bude rovnou věnováno ve prospěch Ochrany Fauny ČR. Mně osobně by se zdálo divné vybírat na našem koncertě vstupné za děti, přestože právě pro ně je odpolední program připraven," řekl Příbramskému deníku Štěpán Kojan z kapely Keks. Program v letním kině začíná v sobotu v 15 hodin a potrvá až do 22 hodin.

High Jump 2014.Hřiměždice – Dechberoucí skoky do vody z extrémní výšky, letní pohoda u vody v plavkách, doprovodný program a k tomu pořádná dávka muziky, takový by měl být už šestnáctý ročník Desperados High Jump. Letos této unikátní celovíkendové události se uskuteční v pátek a sobotu v lomu v Hřiměždicích nedaleko Příbrami. Stejně jako v předchozích ročnících, letní akce High Jump přivítá ty nejlepší skokany cliffdivingu na naší planetě. Z připravených skokanských můstků, umístěných na skále lomu, se budou vrhat ti nejlepší představitelé tohoto mladého a progresivního sportu. Pořadatelé letos připravili závod ve skoku z 12 a 16 metrové výšky. Skokani změří síly také na 5metrové houpačce. Stejně jako minulý rok bude nad lomem přistavěna vysokozdvižná plošina dosahující výšky až 32 metrů. Skoky z ní bývají vrcholem každého ročníku High Jumpu.

Dobříš – Krásy a půvabná zákoutí francouzské zahrady u zámku Dobříš mohou návštěvníci obdivovat po celý rok. Pouze o nedělích v letních měsících ale zavítají také do jindy nepřístupných prostor parku, kterému se zcela oprávněně říká „malé Versailles". Otevřou se pro ně pivovarské sklepy z 18. století, oranžerie i napájející tunel. Během hodinové prohlídky se návštěvníci projdou bludištěm z habrů, zavítají k dominantě parku ozvučené fontáně Napájení Heliových koní a podívají se k oboře se živým jelencem běloocasým a samicí daňka skvrnitého danělou.„Součástí prohlídek budou každou neděli také ukázky sokolníka Pavla Řehky a jeho dravců," informuje Tereza Vyhlasová ze zámku Dobříš. Komentované vycházky francouzskou zahradou se konají o prázdninách každou neděli od 11, 13 a 15 hodin.

Ilustrační fotoPříbramsko – O víkendu se koná pouť v Březnici a také ve Věšíně. V březnickém kulturáku se v sobotu od 20 hodin uskuteční pouťová zábava a také tradiční setkání rodáků a přátel Březnice. Ve Věšíně na hřišti je pak v sobotu od 16 hodin součástí pouti tradiční fotbalový zápas a večer zábava na venkovním parketu.