Dobříš – Tuto sobotu se v západní části Mírového náměstí v Dobříši konají poslední letošní regionální trhy. Ty návštěvníkům opět nabídnou nejen čerstvé ovoce a zeleninu od místních farmářů, ale na jednom z prodejních stánků se představí i známý spisovatel, ilustrátor dětské knížky a výtvarník večerníčku Bílá paní na hlídání, známý pod pseudonymem Vhrsti. Od 10 hodin se koná i autogramiáda. Regionální trhy začínají opět v 8 hodin a trvají do půl dvanácté.

Dobříš – Turisty a milovníky pěší turistiky potěší zpráva, že v Dobříši tuto neděli otevírají v rámci projektu (Dobří)š v poznání naučnou stezku. Návštěvníci si pro procházku mohou vybrat ze tří okruhů, třeba Lesní stezku. Slavnostní otevření stezky se koná v neděli ve 14 hodin ve Sportovním areálu Vlaška.

Chotilsko – V Chotilsku pořádají veřejnou schůzi, na které budou lidé diskutovat a jednat o možných důsledcích a zásahu do krajiny v případě, že bude možné v Mokrsku těžit zlato. Schůze se koná v sobotu v hotelu Atlantida v Živohošti od 15 hodin.

Příbram – Páteční večer bude patřit v Příbrami filmovým nadšencům. D-klub příbramského divadla totiž promítá film Jaru vstříc aneb Jak zhubnout 10 kg za 14 dní. Film o tom, jak sportovec, alkoholik na bicyklu balkánský poloostrov pokořil začíná v 19 hodin.