Rožmitál – Od sobotního rána loví rybáři Sobeňský rybník na Rožmitálsku. Na hrázi budou prodávat živé ryby za 55 korun za kilogram váhy.

Dobříš – Obyvatelé Dobříše mohou již v sobotu navštívit Regionální trhy na Mírovém náměstí a nakoupit zde potraviny od místních výrobců. Veškerý výtěžek z prodeje pečiva navíc poputuje na charitativní účely. Trhy budou otevřené od 8 do 12 hodin.

Dlouhá Lhota – Fanoušci rychlých automobilů a tuningu si o víkendu budou moci vychutnat tuningovou show, která se již poněkolikáté koná v Dlouhé Lhotě na letišti. Začátek je v pátek v 16 hodin a akce potrvá až do sobotního večera.
Program – pátek: od 16:00 hodin, volné sprinty, velká taneční párty od 20:00 hod. 24:00 erotická show, ohňostroj, soutěž o Noční tuning a další doprovodný program.
Sobota: od 13:00 měřené sprinty, soutěž o mistra ČR ve sprintech v daných kategoriích, po celý den soutěže – Tuning Show, dB-drag, EASCA, o Nejpočetnější klub, gumování, drift show atd. Dále zde bude možnost svezení jízdy Hummery H1, H2, Buggy, vyhlídkové lety, škola smyku, jízdy v supersportech Ferrari F430, Italia atd. Slavnostní vyhlášení a předání pohárů v 17:00.

Příbram – Galerie Františka Drtikola pořádá výstavu filmových plakátů, která se koná do 22. května. Na výstavě jsou zastoupeny práce studentů z ateliéru grafického designu a vizuální komunikace pod vedením prof. Zdeňka Zieglera, doc. Františka Stekera a Ditty Jiříčkové a dále plakáty studentů ateliéru komiksu a ilustrace pro děti vedeného Barbarou Šalamounovou.

Rožmitál – Rockeři si v sobotu zanotují s kapelou Kabát revival, která zavítá do Rožmitálu už poněkolikáté. Plzeňská kapela vystoupí od 20 hodin ve společenském centru.

Rožmitál – V sobotu se jede pátý a poslední závod Zimního Cupu v Rožmitále v areálu bývalých kasáren. Začátek je pro jezdce v 8 hodin, pro diváky je start první rozjížďky v 10 hodin.