Příbram - V galerii v příbramském Zámečku pokračuje výstava betlémů. Návštěvníci si mohou prohlédnout díla lidových hornických umělců i profesionálních řezbářů. Mezi vystavenými betlémy nebude Vyskeřský a Bartošův, které pochází z konce 19. století. K dalším zajímavostem patří i historický keramický betlém inspirovaný vystřihovacími betlémy Mikoláše Alše či pohádkový betlém Františka Nejedlého. Chybět nebudou ani daráčci či tradiční figurky z chlebové hmoty.

Příbram - Poslední možnost navštívit opravdové peklo mají rodiče a děti ještě tuto sobotu v hornickém domku na Březových Horách v Příbrami. Ve stylové hornické hospůdce nejprve návštěvníky vyzvedne průvodce a zavede je na prohlídku tajemného prostředí Mariánské štoly. V podzemí převezme ochranu nad návštěvníky mocný vládce podzemní říše Permon se svými pomocníky permoníky. Pak se v temnotách otevře před návštěvníky brána pekelná a objeví se čertovská cháska se svým vládcem Luciferem. Ti, jenž přečkají pekelný rej, se vydají s průvodcem na zpáteční cestu na pozemský svět, kde v patře šachetní budovy dolu Marie již návštěvníky očekává štědrý a dobrosrdečný svatý Mikuláš, laskaví a usměvaví andělé i moudrý strážce nebeských bran svatý Petr. První sobotní prohlídka začíná ve 13.30 a poté každou další půlhodinu až do 17.30 hodin.

Příbram - Dům dětí a mládeže Příbram pořádá v neděli Vánoční odpoledne. Od 13.30 do 15.30 hodin si můžete přijít vyrobit drobné dárky a popovídat si o vánočních zvycích. Od 16 hodin se pak můžete těšit na vánoční hru v podání Loutkohereckého spolku Zalezlíci. Vstupné na obě akce stojí dvacetikorunu.

Bohutín - Adventního výstupu na Třemošnou se můžete zúčastnit v sobotu. Sdružení Brdy Res-Publica a Svazku obcí Podbrdského regionu se podařilo naplánovat a sestavit celkem 10 zastavení při putování na Třemošnou a zpět. Společný start je ve 13 hodin z parkoviště nad Orlovem směrem na Třemošnou.