Rožmitál – Tradiční letní slavnost Den s českou královnou v Rožmitále začíná už tuto sobotu. Již pojedenácté vyrazí průvod v čele s královnou Johankou městem a nebude chybět bohatý doprovodný program. V 10 hodin začne na náměstí tradiční jarmark a také dobové hry pro děti. V rámci programu vystoupí například divadlo Kvelb, Třemšínská kvítka a dětský pěvecký sbor Noctuella a Ponožky pana Semtamťuka. Diváky přiláká i smrtící turnaj století v podání skupiny Rosenthal a nebo ohňové představení. Letošní ročník zároveň připomíná 555. výročí korunovace královny Johanky a krále Jiřího. Návštěvníci mohou přijít v kostýmu a nebo si jej do pátečních 16.30 hodin lze také v Podbrdském muzeu zapůjčit za 50 či 80 korun. Program potrvá až do pozdních večerních hodin. Vstupné na městské slavnosti je pro dospělé 80 korun, pro děti, důchodce a studenty 50 korun.

Hrachov – Již tuto sobotu se uskuteční ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku Rock pro faunu. Začátek je v letním kině v 16 hodin. Výtěžek akce po odečtení nákladů bude poukázán na účet Ochrany fauny České republiky se sídlem v Hrachově na Příbramsku.

Sedlčany – Sedlčany od pátku do neděle ožijí městskými slavnostmi Rosa. Ty připomínají údajnou porážku Jana Žižky, kterou měl podle pověsti v roce 1420 za ranní rosy ve městě utrpět. V pátek od 9 do 12 hodin se utkají posádky žáků a učitelů sedlčanských škol na dračích lodích u sedlčanské přehrady a v 16 hodin zahájí tyto oslavy na náměstí starosta města Jiří Burian. Páteční den zde návštěvníci mohou spatřit také postavu dobrého vojáka Švejka. Dále se na slavnostech představí kapela Blue Orchestra, ve které si zazpívá Tomáš Savka. K dalším kapelám bude patřit Čejka band a Abba cz revival. Ve 23 hodin pak nebe rozzáří i ohňostroj. V sobotu se návštěvníci mohou těšit například na výstavu historických vozidel z období druhé světové války či na křížový mariáš. Program potrvá až do neděle.

Bukovany – V sobotu se v Bukovanech v Dětské odborné léčebně uskuteční Zámecká slavnost, na kterém návštěvníci od 10 do 17 hodin zhlédnou hudební, taneční a divadelní představení. V programu nechybí ani kumštýřská vystoupení, řemeslnické tržiště a ukázková a herní stanoviště a další. Vstupné je dobrovolné.