Setkání mineralogů v kulturním domě

Tak napříkladv sobotuod 9 do 14 hodin se setkají přátelé mineralogie v příbramském kulturním domě. Tato akce bývá velmi oblíbená. Na své si tu přijdou celé rodiny při prohlížení nebo nákupu různých šperků, kamenů, nerostů či fosílií. Vystavovatelé se navíc o svém oboru rádi pobaví, a když je potřeba, také sběratelům poradí.

Jarmark domácích produktů v Dobříši

Další akce se týká hlavně potravin a uvítají ji především hospodyňky. V Dobříšiv sobotustartují Jarmarky regionálních produktů. Své stánky na chodníku podél silnice u Mírového náměstí opět rozbalí od 8 do 11.30 hodin nejen farmáři a živnostníci, ale i lidé se svými domácími přebytky. Mělo by tu být k zakoupení ovoce, zelenina, sýry, mléko, tvaroh, vejce, koláče, pečivo, sušenky, med a další dobroty. Chybět tu nebudou ani řemeslníci se svými výrobky.

Výlet na rozhlednu Studený Vrch

Kdo raději dá přednost klidu a přírodě, může vyrazit na nedalekou rozhlednu Studený Vrch. Najdete ji na trase od Dobříše do Hostomic.V sobotubude totiž rozhledna otevřená od 10 do 16 hodin av nedělizrovna tak. Stejně tomu bude i následují dva dubnové víkendy.